Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akadozik, fagy le vagy...

Miért akadozik, fagy le vagy lassul le a gépem?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy valamiért nem bírja, ha egy kicsit több dolgot csinálok egyszerre. Pl. ha berakok filmet, skypeozok közben, és megy a mozilla is, akkor elkezd akadozni, néha lefagy 1-1 percre. Vagy ha simán megnyitok több oldalt, mondjuk 8-10 oldal egyszerre van megnyitva, belassul eléggé, akadozik. Eddig jól bírta a terhelést, ezért nem értem, most mi a gond. Szerintetek mi lehet a baja?
2013. nov. 19. 14:48
 1/6 Csxeba ***** válasza:

Gondolom Windows-t használsz. Betelik a fizikai memóriád. Ebben az esetben a géped elkezdi kiírogatni a merevlemezre azokat a memóriarészeket, amiket jelenleg nem használ, ezt hívják linuxon swapnak, windowson asszem lapozófájl vagy valami ilyesmi. Na innen visszaolvasni sokkal lassabban lehet, mint közvetlenül a memóriából, ez okozza a lassulást.


Google Chrome + AdBlock + YouTube trió elég szép memóriamennyiséget meg tud enni -> sajnos Chrome gyorsaságának hátulütője a nagyobb memóriahasználat.


Ctrl-Alt-Del: ez behozza a feladatkezelőt, ott a memória oszlopra kattintva megnézheted, mi használja a legtöbb memóriát, a CPU oszlop pedig azt mutatja meg, hogy melyik program használja legjobban a processzort. A teljesítmény fül alatt megnézheted, hogy mennyi szabad fizikai memóriád van még.

2013. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valahogy gondoltam, de nem tudom, mit csináljak. Eddig chromeot használtam, kb 2 napja váltottam mozillára, pont azért, amit leírtál.

Az elmúlt napokban nézegettem a feladatkezelőt, jelenleg a mozilla használja a legtöbb memóriát (270 MB), de ez ált. jó szokott lenni. A processzor szinte mindig 100%-on volt, most pár napja nem használtam a skypeot, így jó. Win8-am van, ami nem igazán kedveli az asztali skypeot, ezért baromira leterheli, a win8-as skype mindig 10 % alatt van, de egyszerűen utálom, főleg, hogy 2 fiókba egyszerre nem tudok belépni. Tehát maradtam az asztalinál, csak ez meg lefagyasztja.. Viszont mellette kiírja a lemezt, ami mondjuk most 0%, de ha akadozik, akkor elég magas szokott lenni, 80-90%. Viszont már nem tudom, mi az, ami a legmagasabb volt ott. Mindig más, de egyiket sem tudtam mi, alapból amik a gépen voltak ilyen nem tudom mik..

Az okát akkor már tudom, eddig is gondoltam mondjuk, de azt még mindig nem tudom, mit csinálhatnék.

2013. nov. 19. 15:35
 3/6 Csxeba ***** válasza:
És mindenképpen ragaszkodsz a windowshoz? Én kb fél éve átálltam Linux Mint-re (azóta váltottam Debianra) és azóta egyszer nem jutott eszembe, hogy újra feltegyem azt a trágyát. Skype van Linuxra is.
2013. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Életemben nem hallottam egyikről sem, azt sem tudom mik azok :D

De a win8 nekem nagyon bejön, eddig ez a legjobb szerintem. Leszámítva, hogy nem bírja a chromeot és a skypeot.

2013. nov. 19. 15:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy jelen pillanatban így néz ki a feladatkezelőm: [link] (4 youtube és a GYK van megnyitva)
2013. nov. 19. 15:51
 6/6 Csxeba ***** válasza:

Linux egy másik vonal az operációs rendszerekben. Az az előnye, hogy teljesen ingyenes és nyílt a forráskódja, tehát belenézhetsz, hogy hogyan programozták vagy akár át is írhatod, ha ismered az adott programnyelvet :D


A Linux igazából csak egy mag, erre sokféle operációs rendszer épül, ezeket Linux-disztribúcióknak hívják. Nagy részük ugyanúgy ingyenes és nyílt forráskódú. A legismertebb Linuxok a Linux Mint, az Ubuntu Linux és a Debian, de több ezer disztribúció létezik. Ajánlom, hogy próbáld ki pl az Ubuntut, elég felhasználóbarát. Kicsit olyan, mint az okostelókon az Android csak gépre (Android is Linux alapú). A programokat hasonlóan egy ilyen "áruház" szerűségből töltheted le, nagy részük azoknak is ingyenes.


Sztem próbáld ki, mondom, én mióta átálltam Linuxra nem is vágytam vissza a Winhez.

2013. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!