Miért akadozik, fagy le vagy lassul le a gépem?
Gondolom Windows-t használsz. Betelik a fizikai memóriád. Ebben az esetben a géped elkezdi kiírogatni a merevlemezre azokat a memóriarészeket, amiket jelenleg nem használ, ezt hívják linuxon swapnak, windowson asszem lapozófájl vagy valami ilyesmi. Na innen visszaolvasni sokkal lassabban lehet, mint közvetlenül a memóriából, ez okozza a lassulást.
Google Chrome + AdBlock + YouTube trió elég szép memóriamennyiséget meg tud enni -> sajnos Chrome gyorsaságának hátulütője a nagyobb memóriahasználat.
Ctrl-Alt-Del: ez behozza a feladatkezelőt, ott a memória oszlopra kattintva megnézheted, mi használja a legtöbb memóriát, a CPU oszlop pedig azt mutatja meg, hogy melyik program használja legjobban a processzort. A teljesítmény fül alatt megnézheted, hogy mennyi szabad fizikai memóriád van még.
Valahogy gondoltam, de nem tudom, mit csináljak. Eddig chromeot használtam, kb 2 napja váltottam mozillára, pont azért, amit leírtál.
Az elmúlt napokban nézegettem a feladatkezelőt, jelenleg a mozilla használja a legtöbb memóriát (270 MB), de ez ált. jó szokott lenni. A processzor szinte mindig 100%-on volt, most pár napja nem használtam a skypeot, így jó. Win8-am van, ami nem igazán kedveli az asztali skypeot, ezért baromira leterheli, a win8-as skype mindig 10 % alatt van, de egyszerűen utálom, főleg, hogy 2 fiókba egyszerre nem tudok belépni. Tehát maradtam az asztalinál, csak ez meg lefagyasztja.. Viszont mellette kiírja a lemezt, ami mondjuk most 0%, de ha akadozik, akkor elég magas szokott lenni, 80-90%. Viszont már nem tudom, mi az, ami a legmagasabb volt ott. Mindig más, de egyiket sem tudtam mi, alapból amik a gépen voltak ilyen nem tudom mik..
Az okát akkor már tudom, eddig is gondoltam mondjuk, de azt még mindig nem tudom, mit csinálhatnék.
Életemben nem hallottam egyikről sem, azt sem tudom mik azok :D
De a win8 nekem nagyon bejön, eddig ez a legjobb szerintem. Leszámítva, hogy nem bírja a chromeot és a skypeot.
Linux egy másik vonal az operációs rendszerekben. Az az előnye, hogy teljesen ingyenes és nyílt a forráskódja, tehát belenézhetsz, hogy hogyan programozták vagy akár át is írhatod, ha ismered az adott programnyelvet :D
A Linux igazából csak egy mag, erre sokféle operációs rendszer épül, ezeket Linux-disztribúcióknak hívják. Nagy részük ugyanúgy ingyenes és nyílt forráskódú. A legismertebb Linuxok a Linux Mint, az Ubuntu Linux és a Debian, de több ezer disztribúció létezik. Ajánlom, hogy próbáld ki pl az Ubuntut, elég felhasználóbarát. Kicsit olyan, mint az okostelókon az Android csak gépre (Android is Linux alapú). A programokat hasonlóan egy ilyen "áruház" szerűségből töltheted le, nagy részük azoknak is ingyenes.
Sztem próbáld ki, mondom, én mióta átálltam Linuxra nem is vágytam vissza a Winhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!