Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a laptopom?

Hogyan használjam a laptopom?

Figyelt kérdés
Hogyan lenne érdemes használnom a laptopomat? Itthoni használatra vegyem ki az akumlátort? Mert most úgy használom, hogy az aksi benne van, de feltöltöm árammal, majd mikor 100% akkor leveszem az áramról. Melyik a legjobb módszer, ha azt szeretném, hogy az aku minnél tovább bírja?

2013. nov. 17. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
ne merítsed el sose fullra.
2013. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Pontosan,sose merítsd le teljesen.Hagyd 3-5%on az akkut,én olyan 10 alá nem szoktam engedni,beállítottam,hogy ha 13%on van figyelmeztessen 8%-nál pedig ne hibernáljon,hanem kapcsoljon ki...3 hónapos a laptopom. Elviekben,ha feltölt 100%-ra akkor nem tölti tovább az akkut. de ha nem muszáj,akkor ki szoktam venni az akkut,teljesen feltöltött állapotban,és ha szükséges vissza teszem,aztán vissza töltöm megint.

de ezt nézd meg


1. Formázd az akksit.

2. Miután teljesen feltöltődött, húzd ki, és merítsd le 97%-os töltöttségűre. Ez pár percet vesz igénybe.

3. Ezekután dugd vissza a hálózatba.

4. Hagyd bekapcsolva, és bedugva a gépet 1 órán keresztül (nyugodtan használhatod közben).

5. Nézd meg, hogy feltöltődött-e az akksi 100%-osra.


Ha igen, akkor bizony a te notebookod folyamatosan csepptölti az akksit, amikor hálózatról használod. Ha nem, akkor a laptop érzékeli, hogy az akkumulátor majden teljesen fel van töltve, ezért "békén hagyja".


[link]

2013. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!