Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belehallatszik a mikrofonba a...

Belehallatszik a mikrofonba a rádió. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám lenne, hogy ugye nincs valami jó minőségű mikrofonom, és belehallatszik a román, vagy nem tudom milyen rádió. Amit én ugyan nem hallok, de a fél akivel beszélgetek elég hangosan hallja, mintha itt szólna mellettem a rádió. Az érdekelne, hogy van-e valamilyen program, vagy technika arra, hogy ne legyen rádióállomás a szobám? Mert ugyanez a problémám van a hangfallal is.



#rádió mikrofon
2013. okt. 12. 15:09
 1/8 anonim válasza:
Kikapcsolod a rádiót,vagy beállítod ,hogy ne szűrődjön be 1m-nél messzebbi zaj.(a másodikat nem tudom hogy kell csinálni).
2013. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Gyanítom, hogy nem külső forrásból szól a rádió, hanem elektronikusan zavarja a mikrofont, ami tulajdonképpen "rádióvevőként" működik jelen esetben, amit az okozhat, hogy közel laksz az adóhoz. Hívj ki villanyszerelőt, aki szerintem be tud iktatni valami szűrőberendezést.
2013. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Régi rádióamatőr megoldás: hangosítsd ki a mikrofont, hogy te is halld, (persze csak olyan hangerővel, hogy ne gerjedjen). Ha tőled jön a jel, akkor valószínű, hogy a túlerősített mikrofon és a hozzá tartozó áramkör rezgőkörként működik, ezért veszi a rádióadó jelét. Ezután tekerj a mikrofon vezetékre egy 8-10 cm hosszú alufóliát, majd addig húzogasd előre-hátra, míg el nem tűnik a hangból a rádiójel.

Ha viszont te nem hallod, akkor "a hiba a közvetítő vonalban van", ez ellen nem tudsz tenni semmit.

2013. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a mikrofon frekvenciáját sem tudnám átállítani valahogy?
2013. okt. 13. 11:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az alufóliás megoldást. Körbetekertem a vezetéket teljesen, 10 centis alufólia darabot húzogattam jobbra-balra, nem használt. Viszont ha megfogom az alufóliát még hangosabb lesz. :D
2013. okt. 13. 11:23
 6/8 Lajos54 ***** válasza:

... akkor esetleg a mikrofon vezetékének a cseréje segíthetne, egy jobb minőségű (jobb árnyékolású) vezetékre.

Még egy megoldás volt divatban régen rádióamatőr körökben: a mikrofon érpárjának rövidre zárása egy néhány pF (pikoFarad) kapacitású kondenzátorral.

A kondenzátor értékét úgy lehet meghatározni, hogy az adott rádiófrekvenciára (az adótól függ) jelentsen rövidzárt. Ehhez viszont tudni kellene az adó frekvenciáját, és az ahhoz szükséges kapacitást. Ehhez viszont ebben a körben járatos személy segítsége kellene.

A dolog úgy működik, hogy a rádió jelét nem engedi bejutni az erősítőbe (itt a hangkártyába), de a hallható hangtartományban (egy egyszerűbb mikrofonnál ez kb. 100-10.000 Hz) nem befolyásol semmit.

2013. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na meglett a probléma. fel lett erősítve a mikrofon + 20 db-re. levettem 10-re és most jó. köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 13. 18:42
 8/8 Lajos54 ***** válasza:

Akkor jól sejtettem, mint a #3 számú hozzászólásomban is írtam:

"... hogy a túlerősített mikrofon és a hozzá tartozó áramkör rezgőkörként működik ..."

2013. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!