Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Youtube zenékbe hol lehet...

Youtube zenékbe hol lehet belehallgatni?

Figyelt kérdés

Nem a feltöltött zenékre és videókra gondolok!

Hanem arra a nagyon hosszú zenelistára, amiből videóhoz lehet háttérzenét választani a Javítások/Videoszerkesztő menüpontban.

Ebben a pontban csak kiválasztani tudom őket, nem lehet csak úgy lépegetni közöttük, és így sok idő.

Biztos van egyszerűbb megoldás is, ahol ott a teljes lista!

Tud segíteni valaki?



2013. okt. 8. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Remélem erre gondoltál : http://www.youtube.com/watch?v=fBHkwSS4pGA
2013. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Közben ezt az okító videót én is megtaláltam más oldalon, végig is néztem, és kezdtem örülni...

Na de! Valóban, amik ott a hangkönyvtárban vannak, ott tényleg lehet lépegetni, váltogatni, eddig szuper. Csakhogy nincs ott az összes zene, ami háttérzenéül választható!!!


Ha a Javítások/ Videoszerkesztőbe megyek, akkor ott a hangjegy jelnél már százszor több zene van, ami kiválasztható! De ott nem lehet csak úgy belehallgatgatni! Viszont a hangkönyvtárba ha megyek, ott meg nincsenek meg ezek!


Egyébként legális zenét akarok nyilván...


Ez amit mondok, az tuti legális, hisz a youtube ajánlja fel eleve...!


Amúgy ha egy xy által feltöltött zene (amelyet legálisa tett fel) nekem tetszik, és azt szeretném háttérzenének, akkor olyat is választhatnék? És ha igen, ezt hogyan lehet megoldani? Muszáj hozzá letölteni az adott zenét? És akkor az legális?

2013. okt. 8. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem világos számomra, hogy már egy feltöltött videód alá szeretnél beszerkeszteni zenét, vagy megteszi egy zene lista is ahonnan le tudsz tölteni szerzői jogokal rendben lévő zenét ?

Ha ez utóbbiról van szó, akkor ajánlom figyelmedbe ezt :

http://www.youtube.com/watch?v=ja2G-5x0pi8


Továbbá. Mi a gondod azzal a videószerkesztős dologgal ? Kiválasztod, belehallgatsz, aztán ha nem tetszik visszalépsz, vagy ugrasz a következőre. Nem ?

2013. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A zenelistás dolog is jó, kell igen. De a videószerkesztős próbálgatás túl lassú. Ha ott kiválasztok egy zenét, akkor rögtön rárakja a videóra, miközben a lista eltűnik, s csak akkor látom újra, ha törlöm a kiválasztott számot.

Egy csomó idő, míg hozzábiggyeszti. És tök felesleges. Én csak meghallgatni szeretném őket, hogy tudjam mit biggyesztek a videóhoz. Nagyon sok zene van ott, nem egyszerű...

2013. okt. 8. 21:21
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, és egy másik videómhoz pedig egy konkrét dalt szeretnék a háttérbe, mert az tetszik és nagyon illik a videóhoz.


Azt a dalt csak a youtubról ismerem, egy külföldi ismeretlen együttes száma. Évekkel ezelőtt töltötték fel, gondolom rendben lehetnek a szerzői jogok vagy mi. kétszer is fel van töltve és még két másik személy saját videójához töltötte fel ugyanezt.

De mivel másodpercre ugyanolyan hosszúak, gondolom egymásról másolták.

Na én is így szeretném azt a zenét, hogy a saját videóm mögött szóljon. És ez annyira noname zenekar, hogy természetesen a youtube válaszható háttér-zenelistában nem találtam...

Hogyan használhtanám fel én is e dalt?

2013. okt. 8. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg ha a videóban (pl a végén feliratként) feltünteted a pontos előadót, és zene címet nem lehet gond. Vagy a feltöltött videó leírásában megjelölöd ugyan így, akkor úgy is jó lehet. De mondom, ez csak elvileg. Szerintem pontosan értelmezhető szabályok még nincsenek erre vonatkozóan. Lehet hogy fél évig észre sem veszi, az is lehet hogy azonnal a feltöltést követően jelzik, de az is lehet hogy sosem piszkálnak érte. http://www.youtube.com/yt/copyright/hu/


Mivel a Yt. tele van egy csomó Irigy mirigy videóval gondoltam én is feltöltök egyet-kettőt. Így is tettem, és 1 hét múlva jött a levél, hogy megbüntettek, a szerzői jogok megsértése miatt. Fél évig nem tölthettem fel 15 percnél hosszabb videót. Szélsőséges esetben a fiókot is törölhetik. Szóval így működik ez YouTubeéknál. :)

2013. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú de bonyolult ez nekem. :-)


Na akkor példának vegyük a te mirigyedet:


Pl ha nem egy tv-ből vagy akárhonnan felvett mirigy produkciót töltesz fel, hanem mondjuk egy családi videót, amin nagynénikédről készült fotó- és videómontázs van. Ez eddig legális gondolom. No de szeretnél egy zenét is a videódhoz. És mivel a nénikéd Márta, így mondjuk pont ezt a dalt szeretnéd háttérzenének: http://www.youtube.com/watch?v=G-9YJpJAP_o

Pont erről másolva, ugyanilyen hosszan... Ha ezt valami módon letöltöd a youtuberól, és a nénikés videódhoz csatolod, és odaírod leírásba a címet és az előadót, vagy forrásként az imént említett mirigy videó linkéjét, hogy tudják, hogy onnan van másolva,

akkor az már így legális???

Végtére is nem egy teljesen új tartalmat jelentetsz meg ezáltal....

2013. okt. 9. 10:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyértelmű igent , és nemet továbbra sem tudok mondani a kérdésedre. Ismerek olyat aki esküszik rá hogy ha így jársz el, (feltünteted a szerzőt, és a címet) akkor nem macerál a YT. És valóban az Ő videóit ha megnézem csupa-csupa olyan dal van alázeneként betéve ami elméletileg nem YT. kompatibilis. De én egyszer felraktam egy családi lagzis videót, amiben a háttérben szólt egy republic szám, és azonnal levették.

egyébként jól írtad le a lényeget: ez tényleg bonyolult.

tetszett a "Márta nénis" hasonlat. :)

Most találtam ezt a cikket : [link]

Bocs , hogy okosat nem tudtam mondani, de ez egy elég faramuci dolog, ez a szerzői jog kérdés.

2013. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy meg kell próbálni feltölteni a vidit az általad kiválasztott zenével, aztán a "Nagyhatalmú YouTube őméltósága" eldönti, hogy megfelel-e az ízlésének. Max annyi történik, min ami a fenti linkben van, nevezetesen, hogy lenémítják .
2013. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy macerállak. De már így is sokkal okosabb lettem! :-) nyilvánvaló, hogy többet tudsz az egészről, mint én. Nagyon kezdő vagyok a témában, a zene letöltést egyébként még technikailag nem is tudnám kivitelezni, azt is ki kell tanulni... :-)

Mindjárt lájkolom a válaszaidat!

2013. okt. 9. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!