Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt szeretném kédezni tudom...

Azt szeretném kédezni tudom picit hülyeség xD Hogy a Xbox360nak meg a playstation 3 nak van e gépigénye? Ugy értem mint a PCn h 4gb ram stb ilyen van? A xboxon vagy playstationon?

Figyelt kérdés
?

2013. okt. 7. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Gépigényük nincs, hardver környezetük van. Arról leírást meg bőven kapsz a neten, csak használd s keresőt és hamar megtalálod, hogy PS3 pl Cell stb.
2013. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TaKy99 ***** válasza:

Tisztázzuk a téves információkat.


- Gépigénye nem egy gépnek van, hanem egy szoftvernek, esetünkben egy játéknak, hogy az milyen hardveren fut.


Általánosan nézve egy konzolra fejlesztett játéknál a gépigény kimerül abban, hogy azt milyen konzolra fejlesztették. Azaz lehet: [link]


A játékkonzolt pont arra találták ki, hogy a játékokat egy azon hardverre fejlesszék. Így elkerülhető a PC-n ismert fejlesztgetés, inkompatibilitás... Ebből eredően olyan fogalom egy adott játékkonzolra írt játéknál hogy gépigény nem létezik.

Maximum kiegészítő igényről beszélhetünk: pl. PS3 esetén a Move vagy XBox360 esetén a Kinect...

Illetve manapság a megjelenítő sem mindegy. Azaz nem mindegy, hogy képcsöves TV-n vagy egy FullHD-s monitoron/TV-n játszik az ember...

2013. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!