Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tudtok a bemeneti és...

Mit tudtok a bemeneti és kimeneti eszközökről?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég sokmindent.
2009. nov. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a jó.. részleteznéd is? :)
2009. nov. 9. 00:34
 3/10 A kérdező kommentje:
egy A4es lapnyi kéne róluk.
2009. nov. 9. 00:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. nov. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
isten vagy :D köszi
2009. nov. 9. 00:43
 6/10 anonim válasza:
100%

elözö kommentelö egy isten amiért tudja használja a google-t :'D


akkor én meg félisten vagyok amiért használtam a wikipédiát xD


[link]

2009. nov. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jól van, na :D

de holnapra kell megírnom és amikor beírtam a google-ba, hogy kimeneti és bemeneti eszközök, akkor ilyen 3 oldalas szövegeket dobott ki :D

amit pedig az első válaszoló linkelt, az rövid ;)


neked is köszi :)

2009. nov. 9. 01:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Az is isten aki wikizik, mivel köztudott, hogy google a barátod, wiki pedig a barátnőd..


Amúgy meg én nem kerestem semmit még is isten vagyok mert ti már helyettem kikerestétek..

Buktátok, én vagyok az isten :)

2009. nov. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bemeneti eszközök (perifériák): ahol az adat a külvilágtól (a felhasználótól) megy a gép felé. Kimeneti: ahol az adat a gépből megy a külvilág felé. Bemeneti eszközök pl.: billentyűzet, egér, szkenner(scanner), joystick, mikrofon, webcam stb. Kimeneti eszközök: monitor, nyomtató, hangszóró.

Először tisztázd le, hogy mik azok a perifériák (a szg.-hez csatlakozó külső eszközök), majd hogy két fő típusa van, a bemeneti és kimeneti, ezután meg mindegyikről írjál pár mondatot: mire való, milyen főbb típusai vannak, stb. Egérnél részletezheted, hogy miben különbözik egymástól a mechanikus (golyós), az optikai és a lézeres, megemlítheted hogy van vezeték nélküli is, és akár még a csatlakozókba (USB/PS2/soros) is belemehetsz. A monitoroknak is van 3 fajtája (hagyományos CRT, LCD, plazma, bár utóbbit inkább tévének szokták használni), mindegyiknek a működéséről meg jellemzőiről írsz pár sort. Nyomtatóknál a legfőbb típusokat ismerteted (mátrix, tintasugaras, lézer, esetleg hőnyomtató), ugyanúgy működési elv, jellemzők, melyiket hol célszerű használni, stb. Ennyiből meg is van az 1-2 oldal. Most többet nem tudok írni, de a suliban ma pont ezt vesszük az ötödikesekkel. :D A wikipédiát meg tanulmányozd, beírod pl hogy monitor, csak a monitorokról kapsz 2-3 oldalnyi anyagot. Nem fogod győzni a lényeget kiemelni. ;)

Jó munkát!

2009. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gusztustalan, tápcsatornás BIOS házi...
2009. nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!