Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Disk boot failure - Insert...

Disk boot failure - Insert system disk and press Enter hiba. Valaki help?

Figyelt kérdés
Nos a probléma adott, egyszerűen nem képes a HDD-ről bebootolni a friss WIN XP-t. Formáztam a partíciót, próbáltam JAVÍTÁS fixmbr,fixboot parancsal de semmi. Nincs Floppy a gépben, és a telepítő CD is jó mivel 2éve mindig ez van használva, de próbáltam mással is. Mi lehet a teendő ilyenkor? Be szervíz és vinyó csere?

2013. okt. 6. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Bootsorrend? Bootolható eszközök közt szerepel a HDD?

Milyen merevlemez és milyen beállitás van hozzá párositva biosban?

Miért lett szükséges az újratelepítés?

2013. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokszor van,hogy nem tud bebootolni mert nem ismeri fel a HDD-t a gép.Ilyenkor nyisd szét a házat,keresd meg a HDD-t és húzd ki a csatlakozót majd vissza,és a másik végét is ki meg vissza.Nekem legalábbis akkor szokta írni,ha gond van a csatlakozással.

Ha sikerült formáznod a partíciót akkor viszont fogalmam nincs mi lehet a gond.Nézd át a BIOSban a boot priority-ket és ha nincs ott a HDD akkor az a baj,ha pedig ott van,akkor szerezz be egy linuxot és azt tedd fel...ha a grub sem működik akkor nem tudom.

2013. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen, hogy szerepel közte a HDD és az újratelepítés a egy csomó olvasott fórumokon mint probléma megoldóként is fellépett, így lehetséges megoldásként kipróbáltam.
2013. okt. 6. 09:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Nah már újabb hiba, most már a biost se képes betölteni mert valami Error 12800 couldnt load file biosinfo stb..
2013. okt. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!