Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit állítsak be, hogy az...

Mit állítsak be, hogy az OpenSUSE-nál ne csak 1-1,5 óráig bírja az akkumulátorom?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen grafikus felülettel használod meg én asztali gépen használom, de az egyik tippem a csicsa kikapsolása lenne. Én KDE-vel használom, így K-Menu -> Applications -> Configure Desktop (én angolul használom, de szerintem megtalálható... sárga-fekete csavarhúzók keresztben az ikonja)


Ezen belül Destktop Effects -> All Effects -> no és itt megnyirbálnám szépen az effekteket. Elvileg így kevesebb memóriát is eszik majd a rendszer. Aztán az Advanced fülön ha OpenGL-en van, XRender-re állítanám.


Sajnos nem vagyok linux guru, így nem tudok sokkal többet segíteni. :(

Én a helyedben regisztrálnék a HUP-ra és ott kérdezősködnék ezen ügyben, több esélyed van, hogy segíteni is tudnak.

2013. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Továbbá eljátszanék a fényerővel illetve annak a halványításával is, ha pl inaktív vagy. Az számít ugyanis nagyon sokat.

Ez szintén a Configure Destkop menüben: Energy Saving. Itt az ezzel kapcsolatos beállítások, lehetőségek vannak.

2013. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

KDE-s vagyok.

És 65° normális?

2013. okt. 4. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Melyik alkatrész 65°c? A grafikus vezérlőnél normális. Egy processzornál szerintem sok egy kicsit, bár én asztali géphez mérem. Lehet, hogy laptopnál ez is normális. Bár annyit tehetsz az ügyben, hogy csak egyenes, lapos felületen, asztalon használod és nem veszed ölbe és nem takarod el a szellőzőnyílások. Meg az sem árt, ha néha-néha, félévente sűrített levegővel (kikapcsolt állapotban) kifújod a szellőzőnyílásból a port, ha van benne.
2013. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Laptop.

Van egy "egértartós laptoptálcám" ( [link]

És azon van mindig rajta.

Egyébként a proci 60-65 fokos.

2013. okt. 4. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Van OpenSUSE-hoz energiatakarékossági beállítások a yast-ban.Olyasmi mint a Windowsban. Régen volt, azóta külön telepíteni kell mert csak a fizetős SLED kapta meg alapból úgy tudom.
2017. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!