Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem érkezik meg a Macbookom....

WyLToR kérdése:

Nem érkezik meg a Macbookom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég vagyis Június 5-én rendeltem egy Macbook Pro-t egyik ismerősömön keresztül a csaj aki kint él amerikában tőle már eléggé sokszor rendeltünk cuccokat megbízható TV, telefon, stb. Most nemrég egy Macbook Pro-t 330.000Ft-ért i5-ös processzor 256GB SSD 8GB ram és egyszerűen azóta eltelt nemsokára 4 hónap és még mindig a vámon van... Nem tudom felfogni hogy ez hogy lehetséges hogy rendelek valamit és nem érkezik meg de ha meg már nem akarok tovább várni 1 email és visszaküldi a pénzt a laptopot meg eladja másnak amit meg nem szeretnék. Valamiért most döntést kell hoznom hogy mi legyen mert már várni nem tudok sokáig.

Mikor Július 26-án írta hogy maximum 30 napig vesztegelhet a vámon a laptop és utána már jön is most már eltelt 45 nap és még mindig azt hallom a rendelőtöl hogy még mindig vámon igyekszik sürgetni. Nekem meg már az agyamra megy ez a vámosdi hogy miért nem tudják egyszerűen átengedni és miért szenved ennyi ideig a laptop

Most mit kellene tennem várjak még vagy rögvest vissza a pénz és vegyek inkább itthon egyet?

Ötletek?



#MacBook #MacBook Pro #Vámon ragadt
2013. okt. 1. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:

annak örülj ha csak nem érkezik meg, és nem fog a Vám és pénzügyőrséggel ajtón keresztül megérkezni.

Ilyenek erősen VÁM köteles termékek, és ha fent ragadt a vámon akkor fordulj a vám és pénzügyőrséghez, és rendezd a tartozást.

2013. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát itt szerintem valami más gond lesz. Én is kaptam már több kb 500-1000 USD értékű telefont, hivatalosan vámoltatva. Kb 1 hét volt az egész. Igaz, ezt FedEx-szel küldték. Szerintem kérd vissza a pénzt. Ha ténlyeg úton van, és valaha megkapod, akkor max újra elutalod:)
2013. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki, hogy nem érkezett meg -úgyis csak a gond lett vna vele-, és vegyél egy normális asus laptopot!
2013. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj valami Designer Táskával együtt érkezik amiért eredetiségi bizonylatot kértek és lehetséges hogy ezért vesztegel a vámon. Az lehetséges hogy emiatt van a fennakadás?
2013. okt. 1. 19:04
 5/8 anti paladin ***** válasza:
Ezt csak a vám és pénzügyőrség tudja neked megmondani. Azzal számolj, hogy vámot és áfát is fizetned kell utána.
2013. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindent ki fizettem Áfa minden ki van csengetve a vám felé mégsem látom azt hogy ennyi pénzt ki fizettem
2013. okt. 1. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha úgyis kifizetted az ÁFA-t itthon is megvehetted volna...

Tudod mit nem lehet vásárolni? ESZET...

2013. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj hogy a 330.000Ft-be benne volt az ÁFA vám minden egybe így került ennyibe. Nem fizettem rá soha nem tettem ezt....
2013. okt. 1. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!