Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet ico kiterjesztésű...

Hecvid kérdése:

Hogy lehet ico kiterjesztésű képeket exe-be, vagy dll-be csomagolni?

Figyelt kérdés

Én személy szerint, szeretem az általam készített ikonokat használni a programoknál, de kifejezetten bosszant, hogy egy program, különböző kinézetű ikonjait, nem tudom egyszerre felhozni, a jobbklikk>tulajdonságok>ikoncsere ablakon.


Amikor valami alap windows file-nak szeretném lecserélni az ikonját, az első amit felhoz a jobbklikk>tulajdonságok>ikoncsere ablakon, az kb 100-150 ikon, amik a shell32.dll nevű file-ban helyezkednek el.

(hasonlóképpen, egy újonan telepített programnál, egy exe file-ban woltak ezek az ikonok)


A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet egy ilyen dll-t, vagy exe-t csinálni, amibe én belepakolom az ikonokat úgy, hogy később, az ikonlistában mindegyik felugorjon?


Egyébként ittvan a jelenlegi állapot:

[link]


Áhított állapot:

[link]



2013. szept. 29. 12:51
 1/10 Csxeba ***** válasza:
nem kell fájlba raknod, csak rakd az ico fájlokat egymás mellé egy mappába, mondjuk Dokumentumok\Képek\Ikonok
2013. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ikon választó lista nem érzékeli az ikonokat, ha a tartalmazó mappát adjuk meg elérési útnak.
2013. nov. 2. 23:24
 3/10 csacsi2 ***** válasza:
IcoFx -el.
2013. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg nincs, valami program nélküli megoldás?
2014. jan. 9. 21:39
 5/10 csacsi2 ***** válasza:

Manuálisan akarsz dll -fájlt írni?! ahoz is kell program, legalább egy jegyzettömb, de ha azt vesszük az oprendszer is egy program...

Azaz nem értem mit akarsz!

2014. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dll-t még nem csináltam, de ikonokat tartalmazó icl-t igen, ezt a legtöbb ikonos programmal lehet és legtöbbször engedi is betallózni a win.
2014. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csacsi2 ***** válasza:
IcoFx -el akár a SHELL32.dll -t is meg lehet vele módosítani/bővíteni, így az alapértelmezett ikonoknak helyet ad.
2014. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amire én gondolok, az az lenne, hogy bármilyen új program telepítését elkerülve, meg tudom e oldani?

Természetesen oprendszer, meg jegyzettömb, meg ilyen alap dolgok használatával.

Pl. az Ico fx-et telepíteni kéne, de ha megoldható anélkül is, az jobb lenne.

2014. jan. 23. 11:48
 9/10 csacsi2 ***** válasza:

Nem foglal sok helyet. Ha nem szeretsz telepíteni, használj portable programokat!

[link]

2014. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen értem, meg jók ezek a portable programok is, de én inkább mégis valami olyan módra lennék kíváncsi, ami nem igényel semmilyen fajta extra dolgot, vagyis amit szinte bármely mai gépnél egy-két perc alatt megoldhatok mindenfajta telepítés nélkül.
2014. febr. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!