Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha vesezk egy Apple laptopot...

Ha vesezk egy Apple laptopot (macbok airt) Amerikában akkor valahogy tudok majd ékezetet írni vele?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Átállítod magyar kiosztásra.
2013. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igy, ahogy az elso irja. Persze attol a billentyukon meg nem lesz rajta, azt neked kell megtanuldod, pl. a kettospont es a pontosvesszo helyen lesz az é, a p mellett a szogletes zarojel helyen az ő, de ha tanultal gepelni, akkor oda se kell nezned es menni fog. Ha nem tanultal, akkor puskaznod kell ugy, hogy nezed a magyar billentyuzet kiosztasat es megtanulod, vagy filccel rairod a billentyukre, hogy melyik ekezetes betu hol van.
2013. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez már részletesebb leírás és hol tudom átállítani? Rendszerbeállításoknál?? Amúgy valószínűleg ha ez nm jön be akkor veszek billentyűzetet :D
2013. szept. 24. 07:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Rendszerbeállításoknál?? Mivel Amcsiban veszed, igy angol lesz, vagyis igy:

System Preferences

Hardware sorban Keyboard

Input Sources...

Gorogj le, valaszd ki a Hungarian-t


Az input sources fulecsken belul be tudod allitani a keyboard shortcuts-ot, vagyis a betukombinaciot.

Nekem a space es command egyszerre lenyomasaval valt billentyuzetet, és akármikor könnyen váltok át magyar ékezetekre, de mar megszoktam az ekezetek nelkul irast (kulfoldon elek, nincs szuksegem rajuk)


Ha nem sikerul, szolj, amugy konnyu megszokni, szerintem ne kolts kulon billentyuzetre.

2013. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Okés. Hát nekem az ékezet mindenképpen kell szóval ha nem megy akk lehet hogy veszek billentyűzetet.
2013. szept. 24. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:
veszel bele egy magyar kiosztású gombsort, és valami számtekes boltba belerakatod
2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez is jó, de ezzel nem fogok vacakolni
2013. szept. 25. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy az EU/ US kiosztású billentyűzetek különböznek egymástól, méghozzá a gombok számában, illetve az enter alakjában. Ha egyes gombokat ki is lehet cserélni, egy karakter ki fog maradni:)
2013. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

09-25 16:37

Te se szedtél még szét Mac-et ugye??? A kérdés költői, mert biztos, hogy nem különben nem írnál ilyen sületlenséget.


Kérdező, egyszerűen megváltoztatod a kiosztást és megtanulod, hogy melyik billentyű melyik ékezetest takarja. Vehetsz még international english keyboarddal azon eggyel több bill van.

Vagy veszel itthon. Ez van.

2013. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!