Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyiből és hol...

Szerintetek mennyiből és hol tudnék összerakni egy asztali gépet, amit bluray-nézésre, TV-hangfelvételre és irodai munkára használnék?

Figyelt kérdés

Jó lenne minél olcsóbb, de megbízható alkatrészekből, mert minél hosszabb távra veszem. A pcx.hu-n lehet ilyen gépeket összeállítani, de még winchesterből sem tudom, melyik márka megbízható, melyik nem. Esetleg vegyek egyben árult gépet? Egyéként Windows 7-et szeretnék használni, de nem OEM-et, tehát azt nem kell a gép részeként kalkulálni.


A bluray olvasó egyelőre nem fontos, de ha akarok tenni a gépbe, akkor lehessen, és a gép bírja a filmeket akadásmentesen lejátszani. A hangfelvételhez pedig nem kellene csúcsszuper hangkártya, ugyanis a TV-adás eleve nem olyan fantasztikus minőség. Mondjuk felvenni azért talán jó lenne 96kHz/24bit-ben.



2013. szept. 19. 11:24
 1/5 _Jessy_ ***** válasza:

"A hangfelvételhez pedig nem kellene csúcsszuper hangkártya, ugyanis a TV-adás eleve nem olyan fantasztikus minőség"

Ezzel kapcsolatban egy tanács: vegyél egy dvb-t tunert bele (~5-8 ezer) és jó minőségben veheted fel a tv adás hangját akár hangkártya nélkül.

2013. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

_Jessy_:

Azt meg tudnád esetleg mondani, mért szerencsésebb egy ilyen tuner? Csak mert hangkártyát úgyis vennem kell, és ha azzal megoldható, akkor megúsznám ezt a külön kiadást. Egyébként ezek az új digitális TV-jelet is tudják fogni?


És még valami. Neked nem volt olyan tapasztalatod, hogy bizonyos adókról (nálam a Film Mania az egyik ilyen), rosszul veszi fel a hangot? Teljesen torz, hallani sem lehet semmit normálisan. Valami másolásvédelemnek tűnik, mert ha előbb VHS-re veszek arról az adóról, és onnan gépre, akkor is ugyanez van. De csak egyes adóknál. A többinél jó a felvétel. Valamint régebbi hangkártyával készült felvételnél szintén nem jelentkezik a probléma.


A választ előre is köszi! A kérdező voltam.

2013. szept. 19. 11:43
 3/5 A kérdező kommentje:
A kérdésemhez pedig még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az is fontos szempont, hogy ha valami tönkremegy a gépben idővel, lehetőleg elég legyen csak azt az egy dolgot cserélni. Szóval a minél hosszabb távú befektetés a célom...
2013. szept. 19. 11:45
 4/5 anonim válasza:
ipon.hu-n is van gépösszerakó, illetve van fórum is ahol segítenek. Én ott (is) tenném fel a kérdést. Winchesterből amit ajánlok: WD, Samsung. Ha alaplapi hangkártyát és viseókarátyát használsz azzal sokat tudsz spórolni. Én filmezni nem szoktam, nem tudom mekkora az erőforrásigénye, de gondolom egy alapabb proci már megbírkózik vele. Elősször azt kell majd eldöntened, hogy Intel vgy AMD. AMD általában jobb ár/érték arányú, de az én gépem lassan 2,5 éves nem vagyok már annyira képben ezekkel. (meg Inteles procim van)
2013. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Helló!


én is az Ipon.hu-t javaslom a gépösszerakó elég kiterjedt még a speciális igényekre is és sok az extra van blu-ray olvasó is és elég olcsó, meg jól rakják össze, egyszóval cserélhető lenne ha valami tönkremegy

2013. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!