Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit rontottam el? Újratelepíté...

Mit rontottam el? Újratelepítés után, nem ismeri fel az utólag csatlakoztatott vinyót.

Figyelt kérdés

Újra telepítettem a gépem, ami 2 db winchestert tartalmaz.

(A gépről röviden: p4 intel celeron 2.8ghz, 1gm ddr ram, sapphire hd2400 pro, maxtor 80gb hdd, maxtor 160gb hdd,)

Szóval a kisebbik 80-as a rendszer lemez, és mindig a 160-as volt a háttértár. Ez a 8.-ik alkalom, 2005 óta, hogy úgy éreztem, hogy már muszáj újra telepítenem. Ilyenkor a második vinyót ( 160-as) kikötöm a körből, hogy az azon lévő adatok ne sérüljenek. Persze most lehetne írni, hogy hát úgy is partíciót kell választani, stb, stb, azért csinálom így mert már jártam úgy, hogy annak ellenére, hogy nem azt választottam, minden le törlődött róla. Viszont ami új, hogy korábbi újra telepítéseim során felimert az utólag bekötött vinyót, most azonban, csak a bios látja, a windows nem, Miért?



2013. szept. 13. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eszközkezelőben látszik?

Ha igen, akkor látja a Windows, csak nem csatolta fel a partícióját. Kézzel kell neki betűjelet adnod. Jobbklikk a sajátgépen -> Kezelés -> Lemezkezelés -> Jobbklikk a 160-as winchester partícióján -> Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása.

2013. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez nagyon hasznos tipp volt,adott egy kis reményt, hogy hát ha így menni fog, de sajnos nem jött be. A vinyó már mobilrackban van visszaszerelve,(későbbi tervem, cserélgetni a háttértároló lemezeket) a bios, és a dos látja,de a lemezkezlő sajnos nem. Lehet, hogy egy újabb újra telepítés szükséges, csak a vinyót csatlakoztatva hagyva....

De mi lesz akkor amikor cserélgetni fogom a vinyókat, majd mindig újra telepítem, csak hogy használhassam őket?

2013. szept. 13. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

> De mi lesz akkor amikor cserélgetni fogom a vinyókat,

> majd mindig újra telepítem, csak hogy használhassam őket?

Emlékszem egy ún. mobile rack nevű cuccra.

[link]

Régen apám gépe és az én gépem között ilyen fiókba rakott winchesterekkel mozgattam a nagyobb fájlokat. Folyamatosan ki-be huzogattam a winchestereket, és soha semmi gond nem volt... Kivéve persze mikor elb*sztam a jumperelést, de azt hamar észrevettem, mert bootoláskor megakadt a gép.

Szóval fogalmam sincs mi okozhatja a problémát, én ilyet még nem tapasztaltam.

2013. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!