Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Saját routert szeretnék a...

Saját routert szeretnék a T-Home-os HGW helyett, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Saját routert szeretnék beüzemelni a jelenlegi T-Home-os Thomson ST780i WL helyett, mivel jól jönne a gigabites LAN, továbbá egy nyomtatót, illetve HDD-t (router USB portjára kötve) is szeretnék megosztani a hálózaton.


Az egyetlen gondom a VoIP telefon, emiatt nem tudom lecserélni a meglévő eszközt sajátra. Már kérdeztem az ügyfélszolgálatot, hogy vissza tudnák-e állítani PSTN-re, de ezt felelték:


"Társaságunk a korszerűbb technológiákat helyezi előtérbe, így a vonal átalakítását nem támogatjuk."


Mi a megoldás, ha saját modemet+routert szeretnék a meglévő HGW helyett és mellette azért a telefont is megtartanám?



2013. szept. 4. 08:20
 1/10 soccerway ***** válasza:
csak a szolgáltató modemét használhatod.
2013. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor a szolgáltató modemét használnám, nekem mindegy, de ez a HGW ugye egy modem és router egyben, nekem elég lenne csak egy sima mezei modem a T-től, a routert én szeretném mellé tenni, hogy a fenti igényeket kielégítse.
2013. szept. 4. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez tudomásom szerint nem lehetséges.

Ha kell a VoIP telefon, akkor a szolgáltató saját eszközét kell használnod.

2013. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Éppen arról van szó, hogy nem kellene a VoIP telefon, mert szeretném visszaállíttatni analógra, csak nem tetszik nekik az ötlet. Ha analóg telefon lenne, akkor tehetnék be saját routert a mostani HGW helyére.


Szóval telefon az kell, csak nem a VoIP, hanem a "hagyományos".


Azt lenne jó tudni, hogy mivel lehet őket meggyőzni a visszaállítás érdekében.

2013. szept. 4. 11:56
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Állítsák vissza, mert ezzel technikai akadályokba ütköztél különben kénytelen leszel átmenni másik szolgáltatóhoz.
2013. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, bár a hűségidő miatt ebből is ők jönnének ki jól... Kár volt annó a VoIP-ra áttérni, a fene gondolta akkor, hogy ez lesz.
2013. szept. 4. 18:26
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Igen. Az ismerősen közül egy idős jogász házaspárt is rádumáltak, a Wi-Fi képesség volt a mézesmadzag. Nekik 2 telefon és egy fax készülék is ment még az analóg vonalról korábban. Igen ám, de a HGW -re már csak 1 készüléket tudtak kötni, mert nem működött RJ11 elosztóval a többi. Én könyörögtem nekik vissza az analóg vonalat pont ebből kifolyólag. Vagy 2 hétig ültek rajta, mire mindent visszacsináltak. Nem értem miért erőltetik annyira mostanában ezt a VoIP -t. Esetleg erre is foghatod, hogy neked is több készülék van a lakásba és így nem tudod mindet használni.
2013. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ment nekik még egy levél, kíváncsi vagyok a reakcióra, de attól tartok nem lesz könnyű menet...
2013. szept. 4. 22:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Főleg így, hogy nem is reagálnak rá... :)
2013. szept. 10. 10:15
 10/10 lustig ***** válasza:
Van olyan a jobb HGW-kben, h pppoe passthrough. A probléma csak annyi, h a valóságban ez v nem működik (mert letiltottá szoftverfrissítés alkalmával, v lassabb a net. Nekem most ígérték 1 hét múlvára a szoftver frissítést.
2014. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!