Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány GB fizikai memóriát lát...

Egerecske kérdése:

Hány GB fizikai memóriát lát egy windows 7 64-bites rendszer?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
minimum vagy maximum?
2013. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
is -is
2013. szept. 3. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Maximum értékek :

Starter: 8GB

Home Basic: 8GB

Home Premium: 16GB

Professional: 192GB

Enterprise: 192GB

Ultimate: 192GB-ig látják és kezelik a memóriát.


A minimum érték szerintem olyan 512 MB lehet ,ennél kevesebb memóriával, lehet el sem indul a telepítő..

2013. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát a nem hinném hogy mostanában szükséges lenne bárkinek is az a 192 gb :)

köszönöm a részletes infót

2013. szept. 3. 09:03
 5/7 2xSü ***** válasza:

Nézzük hogyan alakulnak az átlagos gépekben a memóriák:

- Tizenöt éve: 16 MB.

- Tíz éve: 256 MB. (Öt év alatt 16-szorosára nőtt.)

- Öt éve: 1 GB (Négyszerese lett.)

- Ma úgy alsó hangos is kb. alap a 4 GB memória.


Öt év múlva – attól függően, hogy milyen irányba fejlődnek tovább a hardverek és a szoftverek –, akár 16-64 GB is lehet egy átlagos gépben a memória. Ha hozzávesszük, hogy ma is egy speciális munkaállomáson a memória sokszorosa is lehet egy átlag géphez képest (láttam már grafikus munkaállomást 64 GB RAM-al ketyegni, pedig az már pár éve volt), akkor egy jobb gépen bizony öt év múlva lehet, hogy a 192 GB is szűk korlát lesz.

2013. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:

Erről ez a kifejezés jut eszembe:


"640 Kb mindenki számára elég kell,hogy legyen."

Bill Gates


:D

2013. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Én még emlékszem a Commodore 64-re, amikor az volt a csoda.

64 KB beépített memória, ebből 38 KB volt használható a programok számára. És micsoda öröm volt részemre, amikor megtudtam, hogy van "rejtett tartalék", pár Kilobájtnyi olyan terület, amit a "rendes" tárhelyen kívül egy kis ügyeskedéssel fel lehetett használni.

Ma egy programozó talán el sem tudná képzelni, hogy egy komplett program 30-40 Kilobájtba bele kell hogy férjen, úgy, hogy működjön is. Jó, persze nem lehet összehasonlítani a C64-et egy mai modern géppel, de akkor is...

2013. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!