Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Video BIOS Cacheable, mit...

Video BIOS Cacheable, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mit jelent pontosabban a BIOS-ban ez a funkció, mert az alaplap kiskönyvecskéjében csak az van, hogy "Select "Enabled" to allow caching of the Video BIOS which may improve performance. If any other program writes to this memory area, a system error may result."


Foxconn 915PL7AE-S


Intel Pentium 4 3GHz HT

2GB RAM DDR 400MHz

512MB nVIDIA GeForce 8600GT


Szükség van erre az opcióra, mármint jó, ha be van kapcsolva, vagy felesleges?



Pontosabban mit csinál ez az opció és mit jelent az a rizikó, mármint értem, csak honnan tudom, hogy melyik program ír még ebbe a memóriába?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 1. 02:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Kapcsold be, hasznos. Nem ír be más program ide. Ha jól emlékszem, alapbeállítás szerint bekapcsolva is van. (default)
2013. szept. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Default: Disabled


Sok helyen azt írják, hogy ne kapcsoljam be, mert csak akkor hasznos, ha DOS van a gépen.

2013. szept. 1. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!