Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet megnézni, hogy...

Hogy lehet megnézni, hogy milyen vírusírtók futnak a gépen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mikor lejárt a Microsoft Security Essential mindig kiírta a gépen egy kis ablakba, hogy lejárt és mellette fel volt sorolva még a Trend Micro Titanium, illetve a Windows Defender, ezek mellett olyan opció volt, hogy "bekapcsolás". Ezt a kis ablakot hogy lehet megnyitni megint? Vagy hogy tudom megnézni, hogy ezek a programok be vannak-e kapcsolva, vagy hogy kikapcsolni őket?

Illetve másik dolog: ki kell-e őket egyáltalán kapcsolni? Mert tegnap bekaptam megint egy "rendőrségi vírust" és az essential megint nem észlelt semmit, ezért azt letöröltem és helyette feltelepítettem az avastot, hátha jobb védelme lesz. És nem tudom, hogy most a két másik (trend m. t. és a defender) kell, hoyg ott legyen és belegyen kapcsolva, vagy elég az avast is? Nem fogja nagyon lassítani a gépen ha mind be van kapcsolva? Illetve érnek egyáltalán valamit? Windows 7 startom van, ha számít valamit. És mivel én nem nagyon értek az infóhoz, ezért szerintetek elég lesz ha az avasttalátvizsgálom a gépem, hogy az a rendőrségi vírus eltűnjön, vagy csináljak még vele mást is? 22/L

Légyszíves értelmes válaszokat!

Köszönöm!


2013. aug. 30. 15:57
 1/5 Gábor_79 ***** válasza:

Egynek ez megteszi. A Malwarebytes Anti-Malware kémprogram és vírusirtót ajánlom itt: [link]

Onnan le is tölthető.

2013. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a Malware nem segített, nem találja meg a vírust:( Az avast viszont megint talált kettőt és a rendőrségi oldal továbbra is megjelenik. Csökkentett módban sikerül elindítani a gépet, de amúgy nem...Valami egyéb ötlet esetleg az újra rakás és szervíz helyett?
2013. szept. 1. 14:39
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:

De másik felhasználói fiókból jelentkeztél be? Merthogy úgy az ideális. A registry adatbázist is nézted? - még ilyen helyzetbe nem kerültem, úgyhogy hiteles tanácsot nem tudok adni csak ezt a linket. Ezen az oldalon is volt hasonló kérdés.

Ha több vírusírtó fut az természetesen jobban lassítja a gépet. Uninstalláld amelyik nem szimpatikus és egyet futtass. Az Avast általában elég, de így, hogy nem tüntette el kénytelen vagy mással próbálkozni.

2013. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csökkentett módban kerestem a vírust, másik felhasználóm nincs. Normáls módban, pedig vagy bejön a rendőrségi oldal, vagy ha nem, akkor meg kb. két perc után lefagy és annyi. A gépet annyira még nem lassítja be. Olvastam egy spywarehelp nevű vírusírtóról, ami elvileg kiszűri a vírust, viszont nem törli le, mert ahhoz külön licenc szükséges. Ha megtalálja a vírust és után én csak "simán" letörlöm", akkor lehetséges, hogy sikerül kiírtani, vagy ez hülye ötlet?
2013. szept. 2. 17:56
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:

Hozzál létre egy másik felhasználót, csak arra az időre - hallatlan egyszerű(vezérlőpult>felhaszn. fiókok>másik fiók kezelése). Feltételezem, csökkentett módban is lehetséges.

A törlés, amit mondasz, egy próbát megér, csak van némi kockázata. A linknek meg az lenne a lényege, hogy ott bevált dolgokat mondanak, legalább azt kipróbálni(pontosan). Tudom van, hogy nem is lehetséges, mert nem egész ugyanaz a 'hiba', vagy nem működik az a megoldás máshol. Ezt nézted? [link]

2013. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!