Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha letöltök egy free fontot,...

Ha letöltök egy free fontot, és az egyik betűjét kinyomtatom és azt árulom, akkor sértek vele szerzői jogokat, vagy szabadon kereskedhetek vele?

Figyelt kérdés

A font letöltésénél free licensz van megjelölve, de nem tudom pontosan, hogy önmagában eladhatom e egy részét, természetesen nem betűtípusként, hanem pl a fent említett módon, vagy csak kiadványokon használhatom.

Próbáltam érthetően megfogalmazni :)



2013. aug. 27. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Álltalánban ezeken olyan licensz van, hogy személyes célokra felhasználhatod ingyen, de kereskelemi célokra nem. De nyugodtan használd. Hidd el senki nemfog nyafogni miatta.
2013. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szegedi_Lezli válasza:
Hááát, ha van olyan bolond, aki megveszi (akinek nem jut eszébe, hogy a neten ezer és ezer ingyenes fontot talál, amit hozzád hasonlóan ingyen tölthet le és használhat), akkor megérdemli, hogy megvegye tőled... :D:D
2013. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem a fontot adnám el, azt tudom, hogy nem szabad, még akkor sem ha ingyenes a licensz, hanem van pl egy dingbat font és az egyik betűjét nyomtatom ki pl matricának, és azt adnám el pénzért. Mert ha úgy nézzük, ha felhasználhatom egy kiadványban, amit aztán pénzért adok el, akkor felhasználhatom más projektekben is, amit aztán pénzért adok el :) vagy nem?
2013. aug. 29. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!