Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Navon platinum 10 vélemény?

Navon platinum 10 vélemény?

Figyelt kérdés
samsung tab hoz képest nagyon szar ?

2013. aug. 14. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Először ráakartam kérdezni, hogy ugyan melyik samsung tabhoz, aztán rákerestem erre a navonra, s ez valami borzasztó, mi ez? Akkor a jelenlegi technikai állás az árkategóriában, magyar boltból: Cortex A9 2 avagy 4 mag, 7 col esetében 1280×800-as felbontás, mali400 2 ill. 4 fragment.

Ok, ez egy 10.1 colos tablet, de ezen képzelheted hogy néz ki az 1024×600-as felbontás, mikor már 7 colnál is 1280×800-as felbontás van, s jelenleg az 1920×1080 a legmagasabb felbontás. 10.1 colon pedig tudtommal 2560×1600!!! 3500mAh-s akku meg nem tudom mire elég ekkora kijelzőnél, még akkor is, ha nem egy energiazabáló a hardver, én max. 2 órára tenném a működési időt. Ez a tablet még véletlenül sem ajánlott!

Kínai ajánlat 9-10 colos készülékek esetében 40.000-ért: (10.1 col) - Ainol NOVO10 Hero,

jellemzők: Android 4.1 IPS kijelző, felbontás: 1280×800, AML8726-M6 Dual Core processzor (1.5Ghz), 1GB ram, akku: 8000mAh

(10.1 col) - Allfine fine10

jellemzők: Android 4.1, IPS kijelző, felbontás: 1280×800, Rockchip RK3066 dualcore porcesszor (1.6Ghz), 1GB ram, akku: 7800mAh

Kettő közül ár/érték arányban az utóbbi a győztes.

9.7 ill. 9.4 és 8.9 colos méretekben a pocsék kijelző miatt nem tudok jót mondani ebben az árban.

7.9 col (Ipad mini mérete) egyértelmű győztes a Chuwi V88

jellemzői: Android 4.2, IPS kijelző, felbontás: 1024×768, Rockchip RK3188 Quad core processzor (1.6Ghz), 2GB ram, 5000mAh-s akkumulátor, szoftveres érdekesség a multiwindow azaz a többablakos rendszer, ami lehetővé teszi, hogy egyszerre több dolgot futtass osztott képernyőn, ahogy az pl. a windowsban megszokott.

Szóval Kínából 40-ért ezek, magyarból meg inkább 7-8 colos kijelzőset vegyél, Wayteq vagy Prestigio esetleg Concorde ebben az árkategóriában.

2013. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ákos510 válasza:
Figyi első! Nekem navonom van és meg vagyok vele elégedve.Azt aláírom nem egy picasso festmény a kijelzője de én nekem egyedüli használatra elég! A működése meg meglepődnél milyen gyors (jójó felbontás...) de 2 hónapos használat alatt még csak nem is laggolt! Ha nem üzleti célokra kell és nem ezen akarsz csevegni a belga nagykövettel akkor mindennapos használatra tökéletes. ja az aksija nekem 2 napig bírja 4 órás napi használat mellett (Néha egy nap alatt is lemerítem de általában kibírja a 2 napot) szóval én ajánlom
2013. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, figyelek! :D

Magyarázd el mi köze van a felbontásnak az üzleti célú felhasználáshoz. Tehát 1 érv, hogy egy üzletembernek minek kell nagy felbontású gép s egy, hogy egy magán célú felhasználónak miért nem.

Mert az, hogy neked ez elég, ez még nem érv. Az pedig, hogy a nagyobb felbontás szükséges egy üzletembernek az pedig blődség.

Kevés, iszonyatosan kevés 10 colra ekkora felbontás, én megválaszoltam miért, s nyilvánvalóan van ennek egy olyan szintje, ami már csak a marketing gyümölcse, ugyanakkor van az a szint, ami tényleg minimum, s aminél még egy a technikához nem értő ember is szemmel látható különbséget érzékel, s kitudja jelenteni, hogy az jobb.

1280×800-as felbontás tényleg a minimum 10 colnál, ezzel nem mondtam nagyot, s mint írtam van már 1920×1080-as felbontás 7 colon, van már "retina" felbontás 10 colon, úgy gondolom ehhez képest az 1280×800-as felbontás tényleg a minimum elvárható szint.

Az akkuidőnél meg kell hajoljak, hisz nekem nincs ilyen készülékem, így nem tudlak cáfolni. Én azt mondtam mire képes egy 3500mAh-s akku, ez vagyon írva, hogy ekkora van benne, bizonyára rossz az adat, ha 8 óra működést biztosít.

A lagra kitérve, azért nem laggolt, mert ekkora a felbontása. :D Nincs akkora próbának kitéve a GPU, mint pl. egy retinás készüléknél. Többek közt ezért is jobb azokban a hardver, mert kell a gördülékeny működéshez. Nincs rosszul összerakva a Navon, én ezt egy szóval sem mondtam, megfelelően van összeválogatva a hardver.

2013. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!