Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért "alázza" mindenki az...

Miért "alázza" mindenki az iPhone-t?

Figyelt kérdés
Nekem is iPhone-m van, é egyáltalán nem értem hogy miért szarozzák le, mikor az egyik legjobb telefon a világon! (iPhone 5) Tipikus magyar gondolkodás!!!... Ha nekem nincs olyan szuper telefonom, akkor egyből le kell szólni a másika.. Utálom az ilyen embereket! Még az olyan embereket is lenézik, akik saját maguk szerezték meg rá a pénz, és nem anyuci meg apuci kereste elő. Szánalmasak a magyarok. Sajnálom hogy ezt kellett írnom!
2013. aug. 10. 12:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az Apple, egy olyan cég ami számomra erősen kifogásolható. Az elmúlt 1-2évben gyakran lehet azt olvasni, hogy beperelnek mindenkit akit betudnak valamilyen indokkal. Pl. a Samsunggal erősen hadakoztak, mert akárhogy is nézzük, a Samsung telefonok az Iphone legnagyobb konkurenciája. Szomorú volt azt látni, hogy pénzt, mindenféle mondvacsinált pereskedésből kívánták beszerezni, és nem abból, hogy fejlesszenek, és igazán kivételes hardveres megoldásokat építsenek az eszközeikbe. Ráadásul mostanság roppant nehéz időszak vár az almásokra, mert pont ezek miatt nagyon kiéleződtek rá a konkurens cégek.

Mi a gond az Iphone-nal? Az Iphone-t nem tartom rossz telefonnak, sőt, jó telefonnak mondható. DE, pofátlanul magas az ára, a legrosszabb ár/érték arány, és míg egy csúcs Android készüléket megtudnék venni kevesebből, emellett hardveresen és szoftveres extrákkal is alázza az Iphone-t.

És azt azért tegyük hozzá, hogy míg annyian szapulják az Iphone-t, addig az Iphone tulajok is szapulják azt, akinek csak jóval szerényebb készülékre futotta. Erre jó példa volt látni egy olyan videót, amikor a fiatalság azt várta, hogy mikor nyitják meg a kapukat, hogy megvehessék az új Iphone 5-öt.

2013. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 soccerway ***** válasza:
Nem az a kérdés milyen a cég, vagy mennyi a készülék ára, hanem hogy milyen maga a telefon. Nekem nincs, de nem kizárt hogy a jövőben lesz, mert akinek ilyen telója van, 100-ig meg van elégedve vele.
2013. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

az Apple és Samsung közötti "háború" szerintem soha nem múlik el! Ha csak nem megy csődbe az egyik! A Samsung profitja: 18 milliárd $ míg az Apple profitja 23 milliárd $. Ezzel nem arra akarok utalni hogy a Samsung csődbe megye, mert az szinte lehetetlen! (Bár örülnék neki)


Az meg hogy valaki megveszi a HTC One vagy a Samsung S3 telefont mert 4 magja van, hát elég siralmas.. Attól hogy nagyobb a magja nem biztos hogy gyorsabb! A MINŐSÉG IS SZÁMÍT GYEREKEK!!! for example.. a Samsung telefonokban nem Samsung proci van.. Míg az almásban Apple A/ chip (iPhone 5) elmondom nektek, egy iPhone 5 gyorsabb mint egy S3 hiába van 4 magos procija az Apple a kisujjával lecsapja. (Volt alkalmam kipróbálni az S3-at és hát.. nem a legjobb! Sőt!) Inkább megveszek egy olyan telefont, ami MINŐSÉGI és tudom használni 4-5 évig, minthogy egy olyat amire majd költhetek 1-2 év után mert karcos az egész.

2013. aug. 10. 13:24
 14/19 anonim ***** válasza:
Szóval pl. a Samsung nem minőségi dolgokat dob piacra?... És nem tudom honnan vetted a számokat, de tavaly a legnagyobb bevételt a Samsung produkálta. Ideiről még nem tudhatunk, hisz még nem ért véget az év.
2013. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint hazugság az egész internet? beírod hogy legnagyobb bevételt kapott mobil cég 2012 egyből kidobja a dolgokat!
2013. aug. 10. 13:39
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

Magával a készülékkel nem hinném hogy komolyabb problémák lennének, nekem az utolsó iPhone-om a 3-as volt, nem volt vele probléma, csak egy idő után kezdett kellemetlenné válni. Aztán több iPhone-t nem is vettem.


Na de hogy miért is vált kellemetlenné? Azért mert Magyarországon van egy elég jelentős csóró és primitív réteg, akiknek a külsőség mindennél fontosabb. Szóval ugye menőzni kéne, de pénz nincsen. A Bentley kiesik a számításból, de még egy olcsóbb Mercedes is kb. 30x többe kerül mint amit az emberünk ki tud fizetni. Nem kell sokat gondolkodni, hogy mi az amit sokat hord magánál az ember, lehet feltűnően használni és persze nem túl drága, hát persze hogy a telefon. Megnézi melyik a legdrágább, a Vertu azért mégis túlzás, mert azt 10 évig kéne fizesse, meg amúgy is egy kalap fos. Jó lesz a iPhone.


Ezen logika mentén kiépült egy igen jelentős közösség, ami az iPhone-ot egyféle státusszimbólumként tartja számon. Persze ez nem fedi az összes tulajdonost, de igen jelentős halmaz.


Egyként a magyarországi üzletpolitika célja pont egy ilyen réteg kiépítése volt. Ez mindenképpen egy hatalmas húzás volt.

Azt azért tudni kell, hogy az USA-ban nagyon olcsón árulják és ott kb. mindenki iPhone-nal járkál. Ennek megfelelően ott nincs is kimondottan ilyen réteg.


A kérdésre konkrétan válaszolva:

Aki a készüléket magát alázza, az vagy valamelyik másik márkának a megszállottja, vagy még annyira se telik neki, hogy szutykos 2-300k-t kipengessen, de persze nagyon szeretne ő is "menő" lenni, ezért sértődöttségből próbálja alázni. Igazából ez a 2 kategória a neten van jelen leginkább.


Az én szememben egy telefon nem érték, fogyó eszköz. Viszont a fenti okok miatt azért mégis oda kell figyeljek, mert sajnos könnyen besorolhatja magát az ember és hát egy ilyen társaságba nem feltétlenül előnyös tartozni. Ez persze messze nem csak a telefonokra igaz, de aki ad magára, az ilyenekre is odafigyel.

2013. aug. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz! Köszi! :)
2013. aug. 11. 08:27
 18/19 anonim válasza:

Kérdező, te el vagy tájolva, de nagyon! Ritkán látni ilyen márkafanatikus, buta kommenteket, már ne is haragudj!


Az iphone 90%-ban samsung cuccokból van, az "apple chip" is samsung gyártású, csak azok a szerencsétlenek elnevezték Apple A-nak (vagy A1, vagy mi). Sőt, elmondom neked 2015-ig ISMÉT kötött már szerződést a Samsunggal az Apple (vajon miért)... Ennyit erről.


Szóval a belseje Samsung, a fénykepője meg pl. Sony Exmor. Egy összetákolt cucc az egész. Az Apple egyedül a szoftvert fejleszti, de látszik is, pl. a Siri Google-t használ (XD), a térképe full bugos, egyedül az operációs rendszer kiemelkedő, mert sosem akad. Cserébe tele van biztonsági hibával (az iOS7 3 napos és már két hiba ismert), még egy óvodás is fel tudja törni a telefonod. ;)


Amúgy nem tudom, feltűnt-e, hisztizel, hogy a szifonod szídják, amikor minden kommentedben "fujj samsung ilyen-olyan-amolyan". Szóval te is ilyen idióta vagy. De csak, hogy megnyugodj: A Samsung továbbra is az okostelefonpiac nagyrészét uralja, az Apple pedig egyre veszteségesebb, mint a HTC és Nokia (mivel a gépük k*vára túlárazott).


Az meg, hogy nem érted, miért kell 4 mag? Hogy ne teszkós felbontású legyen a kijelző, hanem FULL HD. Azt a felbontást mozgatni kell, megjeleníteni, főleg játék közben. Arra egy 2 magos Apple A (samsung) proci nem képes, nem véletlen csak qhd a felbontása (900x600) az iphone-oknak (ezért nem lagolnak soha)... még csak nem is HD (1280x720). :)

2013. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Az meg, hogy annyit sem tudsz, hogy a Galaxy S4-ből 2-féle verzió van: Egy átlag felhasználásra szánt Snapdragonos változat (ez a 4 magos) és egy Samsung Exynos procival felvértezett másik változat (8 magos), amit amolyan prototípusnak szántak, hogy megmutassák: Igen, mi ilyet is tudunk! Ennyi.


És még mielőtt megkérdeznéd: Sonym van, nem szeretem a csillogó műanyagot, nekem túl nőies a Samu, ahogy az iphone is. :P

2013. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!