Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A google fordító hangját...

A google fordító hangját hogyan tudnám lementeni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 08:43
 1/5 Válasz Vilmos ***** válasza:

Hááát, max. a böngésző ideiglenes sütijei és fájljai közül lehetne kivakarni nagy nehezen.... de szerintem jóval könnyebb, ha "Sztereo-Mixer"-en keresztül felvevő programmal felveszed, mintha csak a mikofonnal vennél fel.

Ha támogatja a hangkártyád, tudsz - és az esetek többségében ez megtalálható - felvenni közvetlenül a hangkártyádról, magyarán azt rögzíted, amit a gépeden magad is hallasz.

Először is, nézz rá erre a programra : [link]

(Wikipédián is írnak róla : [link]

Ez egy egyszerű, de jó, könnyen használható, jól működő hangrögzítő, szerkesztő és effektező program. Nyilván a problémát illetően Te a hangröggzítő funkcióit tudnád jól használni.


Értelemszerűen töltsd le, aztán futtasd. Jól látható helyen állítható, hogy honnét veszel fel, ott próbáld beállítani, amit mondtam. Pontosan nyilván innét nem fogom tudni, nem látok rá a gépedre. De remélem elég egyszerű a dolog ahhoz, hogy kitapasztald magad is.


Ha meg nincs ilyen funkció a hangkártyádon, egy kettős jack dugóval a fülhallgató-kimenetet a mikrofon-bemenettel összekötve még mindig fel tudsz venni.



Emellett azért aziránt is szólnék, hogyha jó kiejtést, hangszínt, hangsúlyozást akarsz, szerintem ne a Google felolvasóját használd, mert az hosszabb kifejezéseknél, mondatoknál eléggé gépies és remegő. A jelenleg ismert kereskedelmi számítógépes felolvasó rendszerek/szoftverek közül az úgynevezett Ivona féle Bright Voice Technology a legjobb : [link]


Vagy három-négy tucat hang közül tudsz választani (persze vannak jobbak és kevésbé jobbak), és innét ugyanúgy tudsz felvenni, mint ahogy leírtam. Persze van egy 250 karakteres limit, de ezt én pl. mindig úgy oldottam meg, hogy részletekben vettem fel, aztán az Audacity-ben összeillesztettem a külön felvételeket.


Sok sikert! :)

2013. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. aug. 6. 07:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Én eddig a readthewords.com oldalt használtam. Belépés után nyolc hangfájlt lehet egyszerre létrehozni (persze előfizetéssel többet is), és a kész fájlokat mp3-ban lementeni. Igaz, néha elgépiesedik a kiejtés.
2014. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó, Válasz Vilmos felelete nyomán megkerestem az Ivona programot, tényleg jó a kiejtés, de a hangok felvétele eléggé pocsék eredményt hozott (bár lehet, hogy én vagyok a béna).


Aztán keresgéltem még egy kicsit TTS rendszerekkel kapcsolatban, és találtam egy tök jó oldalt!


Beírod a szövegmezőbe a kifejezést, rákattintasz a "Speak" gombra (előtte itt is kiválaszthatod, melyik hangot szeretnéd használni; nekem Mike jött be), és egy kattintással letöltheted a hangot a gépre. Chrome-ban a "Videó mentése másként" opcióval, de végül is mindegy, az a lényeg, hogy mentsd le a tartalmat a gépre.

Igaz, a hangot Wav-ban menti le, de ezt egy konvertáló programmal könnyen lehet orvosolni, ha pl. mp3-ban kellene. (Én a FormatFactoryt használom, 15 mondat átalakítása 20 másodperc sem volt.)


Ja, és mielőtt elfelejtem. Itt a link a dicsért oldalhoz: www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php

2014. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ezen a weboldalon fel lehet olvastatni a szöveget magyarul is: [link]

igaz, nem töltheted le vagy mentheted le, hogy máskor is felolvassa neked. de attól még jó! :D FIGYELEM:

2017. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!