Menyit fogyaszt?

Figyelt kérdés
350V os tápom van. Ha a gép napi 10 orát megy az napi mennyi forint? hány ezer kb?
2013. aug. 1. 13:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Watt*
2013. aug. 1. 13:26
 2/11 Osynho ***** válasza:
Nem a táp fogyaszt (kivéve a hatásfokból eredő veszteséget), hanem a konfiguráció, amit ugye nem adtál meg, így nem is lehet válaszolni.
2013. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 350 W a táp által leadható maximum csúcsteljesítmény - valószínűleg a gép ennél kevesebbet vesz fel.


Tételezzük fel, hogy átlagos 200 W teljesítményt vesz fel a géped.

Ez 10 órát használva 200 W * 10 óra = 2000 Wh, vagyis 2 kWh fogyasztás. Ezt 43,465 Ft/kWh értékkel (Lakossági egyetemes szolgáltatói egységár: [link] ) szorozva: 2 kWh * 43,465 Ft/kWh = 86,93 Ft

2013. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Osynho ***** válasza:
40%

utolsó:


azért is van több hiba is :)


- egy átlagos gép max terhelve eszik 200W-ot, nem hiszem, hogy napi 10órát játszik, renderel, tömörít valaki (más kérdés, hogy mi számít átlagos gépnek :) ) Filmezés, netezés alatt ennek a töredékét fogja felhasználni.

- a tápegység nem 100%-os hatásfokú. Régebbi tápoknál 60-70%, az újabbaknál 80 felett bőven (van akár 90 feletti is). Ezt is érdemes belevenni a kalkulációba.

2013. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"egy átlagos gép max terhelve eszik 200W-ot"

Olvasd el még egyszer a hozzászólásom. Írtam benne: "tételezzük fel" - szóval ez csak egy példa, gondolatkísérlet a számítási metódus megértéséhez.


Pontos teljesítményadatokat MÉRÉSSEL lehetne megállapítani.


"a tápegység nem 100%-os hatásfokú. Régebbi tápoknál 60-70%, az újabbaknál 80 felett bőven"

Sehol sem írtam, hogy 100%-os hatásfokú a táp. Ne adj olyat a számba, amit nem mondtam.

2013. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Osynho ***** válasza:

"Tételezzük fel, hogy átlagos 200 W teljesítményt vesz fel a géped. "


Ha a gép 200W-ot vesz fel, akkor a konnektorból a hatásfokkal megnövelt értéket fogja "megenni". :) tehát nem 200W-ot.


"Pontos teljesítményadatokat MÉRÉSSEL lehetne megállapítani."


Természetesen, ebben egyetértünk. Nem is volt szó az ellenkezőjéről.


"Olvasd el még egyszer a hozzászólásom. Írtam benne: "tételezzük fel" - szóval ez csak egy példa, gondolatkísérlet a számítási metódus megértéséhez. "


A metódus, azaz maga a számítás Wh X ár stimmel, én csak a kérdező miatt írtam, hogy a gép nem konstans módon fogyasztja az áramot, tehát, ha magának akarja kiszámolni, vegye figyelembe az én általam leírt szempontokat is.

2013. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

AMD Athlon II x3 450 proci

Nvidia GT630 vha

2 giga ram.

GA-M61PME-S2 alaplap

+optika meghajtó+233 gb vinyo

2013. aug. 1. 16:43
 8/11 A kérdező kommentje:
szoval akkor aztmondod h 86,93 forintot eszik sac/kb 10 ora körüli futási idő alat?
2013. aug. 1. 16:45
 9/11 Osynho ***** válasza:

Ez a gép még terhelve se eszik 200W-ot, de a táp hatásfokával együtt számoljunk ennyit. Tehát ha játszol, komolyabban leterheled a gépet, akkor mondjuk fogyaszt 200W-o a konnektorból. Ha te 10 órán keresztül így használod, akkor annyiba kerül, ha csak netezel, stb, akkor kevesebb.


Elég durva saccolás, mivel a tápod típusát se tudjuk. :) Ha komolyabban érdekel, vegyél egy digitális fogyasztásmérőt és mérd le. Én szórakoztam ilyenekkel anno. :)

2013. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha a gép 200W-ot vesz fel, akkor a konnektorból a hatásfokkal megnövelt értéket fogja "megenni". :) tehát nem 200W-ot. "

A "gépbe" beleszámítottam a tápegységet is, hisz értelemszerűen hozzá tartozik (és a kérdés feltevője eleve csak a tápegység teljesítményét adta meg, így ebből a paraméteréből alakítottam ki gondolatkísérletet).


"szoval akkor aztmondod h 86,93 forintot eszik sac/kb 10 ora körüli futási idő alat?"

A gép tápegységének teljesítményéből kb. maximum erre lehetett saccolni.


És az általad utólag megadott paraméterek és az alábbi oldal szerint:

[link]

hozzávetőlegesen - mert ez az oldal is csak saccol! - kb. be is jött (minimum 204 W-tot mond).


De biztos adatot csak MÉRÉSSEL lehet megállapítani - ha erre vágysz, szerezz be egy konnektorba csatlakoztatható fogyasztásmérőt

2013. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!