Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy az adott...

Honnan tudom hogy az adott Facebook profil hamis?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy weboldalon:" IP-cím alapján

Ha tehát valaki Amerikából keres meg téged, de egy linkre vezeted, és a kattintás azonosításából kiderül, hogy az IP-címe magyarországi, akkor joggal kérdőjelezheted meg a szavahihetőségét.

Kattintásból hogy tudom valakinek az IP címét azonosítani?



2013. júl. 31. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy csinálsz egy webszervert, ami csak kiír valami baromságot neki, de megmutatja (naplózza) neked a kliens IP-jét. Ennek a webszervernek az elérhetőségét adod meg az illetőnek.


Egyébként attól, hogy az IP más országot mutat, nem feltétlenül hazug az illető. Proxy-t is használhat. Meg az én IP-m is néha Romániát mutat, holott ki sem teszem a lábam Bp-ről.

2013. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fenti megoldás azt is takarja, hogy neked rá kell venned hogy egy olyan oldalt keressen fel ami rögzíti az adatát, és azt te meg tudod nézni. Csak úgy Facebooon nem fogod senkiét látni. Ez az IP-címes dolog egy jó elméleti lehetőség, a gyakorlatban kivitelezni már nem annyira.


A profilképből egyszerűbb kiindulni, a Google képkereső vagy tineye.com oldal meg tudja vizsgálni hogy szerepel-e a neten az a kép. Ha valaki annyira lusta volt hogy csak egy netes képet töltött fel, akkor ezek megmutatják hogy más oldalakon is fent van a kép, ami csökkenti az esélyét hogy az adott személy valódi.

Az is gyanús ha kevés ismerőse van, vagy te vagy az első, de az is ha egy ismerősödnek adja ki magát, és azt mondja hogy új profilja van, miközben az igazi ismerős nem is tud róla - érdemes utánajárni.


De van egyszerűbb dolog is: ne adj ki személyes adatokat egy idegennek, és nem fog tudni visszaélni vele. Nem arról van szó hogy ne szólj idegenekhez, de miután nagy divat lett hamis profilokkal visszaélni ezért jobb nem kialakítani egyből egy bizalmi viszonyt egy vadidegennel.

2013. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

felteszel a tárhelyedre egy php lapot, amibe beleágyazol egy fotót, amit meg szeretnál mutatni, aztán rákattol megnézi, örül te meg látod az IP-jét.

Mondjuk pl az opera mini böngésző angol proxy mögül böngésztet szóval, buktad a módszered máris.

2013. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Valójában van egy érzésem hogy csak azért jelölt be az illető mert arról az adatlapról figyel most engem. Mert ugye van sejtésem hogy ki az. Ez kicsit olyan mint a filmekben de 90% hogy erről van szó. Ezért érdekelt volna a dolog mert annak akire gondolok megvan az IP címe így lett volna lehetőségem összehasonlítani. Persze csak akkor ha otthonról lép be és nem egy kávézóból.

Egyébként mindent félretéve hogy csinálok egy webszervert?

Ha már informatikus suliba megyek okosodjak egy kicsit. :-)

2013. aug. 1. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az otthoni IP-je is lehet változó. :)


Nézd, ha figyel, akkor rejts el előle mindent. Üzifali bejegyzések, adatlap elemei, albumjaid. Akkor nem lesz mit figyelnie.


-*-


Webszerver:

1. felraksz egy Apache-ot, meg egy PHP-t - vagy ha nem akarsz vesződni, akkor egy XAMPP-ot

2. bekonfigolod az Apache-ot, hogy legyen elérhető az IP-dről

3. az Apache megfelelő könyvtárába bemásolod a HTML/PHP fájlokat és kész vagy

4. ha a fenti dolgot még meg akarod próbálni, akkor egy link rövidítővel csinálhatsz neki (az IP-dnek) rövid URL-t, amit elküldhetsz

2013. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt tettem, és sajnos lehet változó az IP ezt tudom.

Kipróbálom amit írtál.

2013. aug. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!