Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vagy asztali gép?...

Vass Gergő kérdése:

Laptop vagy asztali gép? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a laptopomat gépre cserélném mert játékokra és egyéb dologra használnám de a család azt mondja hogy hülyeség mert úgyis szükség lesz laptopra a jövőben.(most megyek 10.-be) Szerintetek mit tegyek? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. júl. 25. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire végzel a középiskolával, addigra elavult lesz a laptopod. Szerintem a legegyszerűbb, ha most cseréled egy PC-re, ballagásodra pedig kérsz egy laptopot (vagy addig félreteszed rá a pénzt).
2013. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hurcolászni akarod, v nem? Van otthon elég helyed, hogy elhelyezz egy asztali gépet? Szükséged van komolyabb teljesítményű gépre, mint egy laptop?

Ha ezeket megválaszoltad, akkor már tudod a választ is a kérdésedre.

2013. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt neked kell tudni, hogy valóban szükséged lesz-e laptopra a suliban. Amúgy a laptop előnye a PC-vel szemben a hordozhatóság és hogy kis helyet foglal, de ezen kívül melegszik, aksi nem bírja akármeddig, nehéz és drágább fejleszteni az alkatrészeket, könnyű elejteni/megtörni, gyakran kényelmetlen a billentyűzet és a touchpad, stb.
2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én régen kaptam egy laptopot 8.-os ballagásomra de nem nagyon volt rá szükségem rá csak néha suliba vittem és szünetbe codoztam, 1 évvel utána váltottam is asztali gépre
2013. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindig értettem a kis helyet foglal dolgot, a gépet be tudom lökni az asztal alá, a monitor "lapos" és lehet elég fain kis vezeték nélküli billentyűzeteket is venni, és azt könnyebb félretenni mint a laptopot, vagyis én így vagyok vele.


De amúgy számítástechnikai dolgokkal mindig hülyeség ennyire előre tervezni.Egyrészt, még csak 10-es leszel, 2-3 év mire érettségizel, és ki tudja hova mész majd továbbtanulni. Mert lehet egy mérnöki szakra, ahova erősebb gép kell, bár az is csak későbbi éveidben, vagy lehet hogy kb nem is kell majd gép.


Ráadásul kollégiumban is elfér egy asztali gép, az hülyeség hogy ott nincs hely, ha meg albis leszel akkor főleg.


Na meg milyen laptopod van most? Mert pl az én gépem már 4-5 éves, gyakorlatilag egy core 2-es 2GB ram mellett még bőven jó lesz pár évig alap dolgokra.

2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Így most már biztosan fogok gépet venni mert jókat írtatok.
2013. júl. 25. 16:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és velem is az van hogy 8.-os ballagásra vettük a Fujitsu Siemens Lifebookot de most egy év elteltével jöttem rá hogy nekem gép kell mert játékok mellet szoktam próbálgatni zenét és videót is szerkeszteni és egész évben egyszer vittem valahova úgyhogy még a laptopok előnyét sem használtam ki. XD
2013. júl. 25. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
(Szüleid gondolom azért is akarják, hogy megtartsd, mert ajándékba vették neked, rosszul esne nekik, ha eladnád. De ha velük le tudod rendezni, akkor szerintem is praktikusabb otthonra egy PC.)
2013. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"azért is akarják, hogy megtartsd, mert ajándékba vették neked"...na igen, ezért utálom ha bármi műszaki cikket vesznek, igazi meglepetés tud lenni :D
2013. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a ballagási pénzből vettem és nem tőlük kaptam szóval az se él hogy nekik ez rosszul esne de még mindig köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 30. 08:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!