Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az intelnél,...

Mi a különbség az intelnél, hogy most i3-as 5-ös vagy 7-es a proci?

Figyelt kérdés

gondolom hogy az i7-es a legjobb, de miért? Mit tud az i7 amit az i5 nem?

pl. van egy intel 4 magos i5-ös proci, attól miért jobb az intel 4 magos i7-es?

És én nem tudom, de szerintem az AMD-nél nincsen ilyen, most akkor ez őőőő hogy is van?


2013. júl. 23. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az i7 es nem 4 magos hanem 6. Jól gondolod az i7 a legerősebb mert ez a széria legerősebbje, ezért van benne több mag, és ezért magasabb az órajele mint társainak.
2013. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú, így este 10 után már nem egyszerű az élet látom. :-)

Az i7-esek is 4 magos processzorok. Az első válaszoló szerintem már alszik azért írt 6-ot. egyébként akkor már 7-et kellett volna írnia, hogy stílusos legyen. :-)

A legszembetűnőbb különbség az i3, i5, i7 processzorok között az áruk mellett :-) a magok száma és a cache méret, ami nagyon nem elhanyagolható. És pl. azért is jobb egy 4 magos i7 egy 4 magos i5-tel szemben, mert kétszer akkora cache van benne. De ezt majd valami okos ember kifejti, ha akarja.


AMD-nél nem tudom, hogy számodra mi nincsen. Az AMD-nek is ugyan úgy vannak 2, 4 magos processzorai, sőt 3, 6 és 8 is van.

2013. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint:

i3: 2mag + HyperThreading (4szál)

i5: 4mag

i7: 4mag + HyperThreading (8szál)

2013. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Az első válaszoló szerintem már alszik azért írt 6-ot."

Szerintem meg mindketten alszotok, mert van 4 és 6 magos is...

2013. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van 6 magos is, de azoknak az ára akkora, hogy egy nagyon erős gamer pc kijönne belőle
2013. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!