Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tudok akkor tenni, ha nem...

Mit tudok akkor tenni, ha nem tudok windows-t telepíteni a számítógépemre? Az oka a következő: megpróbáltam felrakni, minden ment, de a telepítendő oprendszer nem ismeri fel a partíciókat.

Figyelt kérdés
Azt írta ki hogy nincsenek illesztő programok, tegyek be cd-t pendrive-t stb-t amin vannak, de nincs ilyenem, többfajta windowsal is próbálkoztam de nem sikerült, végül megpróbáltam egy linuxot, ezt egyből felrakta, ezek után megint megpróbáltam egy windowst, most már látja a partciókat, de még mindig nem tudom telepíteni, mert a linux nem NTFS formátumban formázta le azokat. Formázni sem engedi őket így nem tudok mit tenni, valakinek valami ötlet?

2013. júl. 23. 21:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Alapból magát a teljes merevlemezt nem érzékelte amikor próbáltam felrakni a windows-t
2013. júl. 23. 21:36
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Ez egy igen érdekes dolog. Biztos, hogy valamit nagyon nem úgy csináltál, ahogyan kell. Vagy nem jó a telepítőlemezed.

A Windows 98 óta maga a telepítő elvégzi a particionálást, formázást, felrakja az alap illesztőprogramokat, meg persze az oprendszert.

Ha a telepítőről indítod (bootolod) a gépet, teljesen mindegy, hogy a merevlemezeden mi van, azt úgyis törli.

2013. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és a kommentedhez: a BIOS-ban megtalálod a merevlemezedet? Vagyis maga az alaplap érzékeli?
2013. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a BIOS-ban ott van, mutatja a merevlemezt
2013. júl. 24. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!