Hol van a gondolatjel a billentyűzeten?
@1: Az továbbra is a kötőjel = mínusz jel.
A gondolatjel nincs a billentyűzeten.
a gondolat jel a sima kötöjel, azonban mig a kötöjelet így írod: abba-ebbe (azaz nincs szóköz) addig a gondolatjelnél elé is és utána is kell szóközt tenni (és akkor a jobb szövegszerkeztőkben mint az office word pl átváltozik automatikusan
a firefox - és hasonló böngészők esetében - nem hsizem hogy müködik...
A kódtáblában több vízszintes vonalat is találunk, gondolatjelként latin betűs írásokban a következőket használják:
– félkvirtmínusz, endash: Egy en (fél em) szélességű gondolatjel és nagykötőjel.
— kvirtmínusz, emdash: Egy em szélességű, angolszász jel. Lásd még szóköz.
A modern magyar szedésben bármelyik célra csakis a rövidebbet, vagyis a félkvirtmínuszt használjuk; ez azonban még mindig hosszabb és vékonyabb a kötőjelnél.
HTML-kódja – vagy –. A Windowsban az Alt+0150 kombinációval lehet előhívni; a Wordben pedig a bal Ctrl gombbal és a számbillentyűzeten lévő mínuszjellel is elérhető. Unicode-kódja U+2013.
Linux alatt, magyar billentyűzetről a wikipédia szerkesztőjében AltGr+z kombinációval lehet előhívni, ez azonban vi alatt, azaz az operációs rendszerben kérdőjelet ír.
Ha a nagykötőjel semmiképpen sem érhető el, két kötőjellel (--) szokták helyettesíteni – ez a megoldás is jobb, mint pusztán kötőjelet írni helyette.
Köszönet az 5-ösnek.
Szóval srácok, a gondolatjel nem azonos a kötőjellel. A gondolatjel hosszabb. Mac-en az Option-Kötőjel, Windows-on meg eszerint nem olyan egyszerű előcsalogatni, egyébként a Word pl. nem véletlenül cseréli le (általában, nem mindig veszi észre) a szóköz-kötőjel-szóközt gondolatjelre.
Nem az ötös vagyok, de AltGr-O és AltGR-P:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!