Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok digitalizálni...

Miért nem tudok digitalizálni eredeti VHS kazettát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy DVD EZMAKER GOLD nevű video digitalizálóm. Néhány hónapja vettem, de akkor úgy tűnt, nem működik (eredeti vhs-ekkel próbáltam, mivel azok jobb minőségűek). A probléma az, hogy 1 mp-ig van kép, aztán nincs. Ha tekertem a kazettát, volt kép, ezért nem foglalkoztak vele, mondván: "ha van kép, akkor működik"


Most újra előkerült a téma, és rászántam magam. Egy családi VHS kazettát akartunk megnézni. Érdekes módon, elsőre jól működött.

Kipróbáltam egy eredetivel, annál kb minden 3. mp-ben elmegy a kép, majd visszajön (hang van).


Valaki elmagyarázná, mi lehet a gond, vagy mitől lehet ez?


Egy Funai VHS lejátszóm van, kb 92-ben lett vásárolva (94-ben jutott szüleimhez, de használtan vették)



2013. júl. 18. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű eredeti kazetta másolásvédelmet tartalmaz. Egyébként miért nem szerzed be alternatív forrásokból a digitalizálandó filmet? Jó eséllyel jobb lesz a képminőség, és szerintem jogi szempontból digitalizálás is aggályos.
2013. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ami olyan film, megteszem, csak néhány kazetta miatt kell.

Viszont az esküvői videót sikerült digitalizálnom. :)


Egyébként ilyen másolásvédelemről nem hallottam, ráadásul akkoriban még digitalizáló eszköz sem volt, normál video lejátszóval játszom le, az viszi tovább a jelet. Nem értem, miért más, mintha Tv-n játszanám le. Az AverMedia egyik szakemberével beszéltem májsuba, ő külön kérte, hogy eredeti vhs-sel próbálkozzak, ne másolttal..

Egyébként van 1-2 videom, amit már nem lehet beszerezni, azok miatt lenne fontos.

2013. júl. 18. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig már abban az érában is voltak másolásvédelmek, amelyek elvileg úgy működtek, hogy olyan jelet kevertek hozzá, amik a TV-n történő megjelenítést nem befolyásolták lényegesen (zajként jelentkeztek), viszont a fogadó magnót összezavarták. Azt tudom, hogy régi Kenwood magnónk erre immunis volt, szomszéd sokszor kölcsön is kérte:)
2013. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul:

[link]

2013. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Így van. Az eredeti kazettákba elektronikus másolásvédelmet építettek. Van pár lejátszó, ami ezt figyelmen kívül haja, de a legtöbb esetben sajnos működik.

Régen ezt úgy volt szokás megoldani házilag, hogy kibeleztek egy sima üres vagy másolt kazit, és átrakták bele az eredetinek a szalagját. Egyik ismerősöm olyan mesterien csinálta, hogy nem is látszott meg a vinyettán hogy szét volt szedve a kazi.


Másrészről nem sok értelmét látom eredeti kazik digitalizálásnak. A neten, (pl torrent oldalakon) bármilyen régi filmnek megtalálod a DVD vagy a Blu-ray RIP -jét, amik minőségileg kenterbe verik az analóg forrásokról való digitalizálást.

2013. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,csak sajnos azért még mindig akad 1-2 olyan film,ami se torrent,se más oldalakon nincs fent,legalábbis eredeti régi magyar szinkronnal.
2015. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Foglalkozom digitalizálással, számlát is tudok adni róla.

ha valakit érdekel keress meg. VHS-en, kívül sok mást is vállalok.

részletek itt:

www.pcszakiszekszard.hu

2015. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!