Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Zenének mp3-ban mennyire...

Zenének mp3-ban mennyire rossz a 64 kbps-os bitsebesség?

Figyelt kérdés
Sokkal jobb lenne 128 vagy több? Nagy a különbség?
2013. júl. 16. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A 64 kicsit már kevés, én az négyezer forintos fejhallgatóval is elég jól kihallom, hogy torzít.

http://www.youtube.com/watch?v=hDVrMMR4d_I

(második rész)

A 128 már elmegy, de a több jobb, csak éppen nem biztos, hogy hallod is.

G.

2013. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg hallani... :(


Nagyon sok, és nagyon jó zenéket szereztem 40 aac-ben, amit automatikusan átkonvertált egy program 64 mp3-ba...

Kár érte, jó anyag, jobb lenne, ha jobb lenne.

Végül is azokban a zenékben nincs összehasonlítási alapom, így kevésbé zavar, és végül is elzörög.


De kár. Tényleg jelentős a különbség. Hát ez már így marad, köszi szépen!

2013. júl. 16. 11:48
 3/6 Osynho ***** válasza:
Másik programmal konvertáld. A 64kbps még csengőhangnak is gyenge, én biztos nem tudnám hallgatni. Mondjuk nekem bármilyen mp3 sz@r, régóta csak flac-ot hallgatok. :)
2013. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na azért ez nem igaz, mert mp3-ban is van teljesen igényes zene, sőt, pl rádió hallgatásnál sok adó 64 kbps-mal sugároz, elfogadható minőségben.
2013. júl. 16. 12:06
 5/6 Osynho ***** válasza:

mi koze a zene igenyessegenek a file minosegehez? minel igenyesebb egy zene (ez szubjektiv) annal jobb minoseget erdemel, nem?


es nem, egy 64 kbites mp3 nem jo minosegu. sot, egy 128as sem. hogy neked megfele, az egy dolog, de mar egy alap hifin meghallani a kulonbseget egy jobb minosegu file esnegy gagyi mp3 kozott.

2013. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A minőségre mondtam hogy igényes, nem a zenei stílusra, vagy előadásra...


De most hogy jobban belehallgattam a fent említett zenékbe, azt kell mondjam, igazad van.

Tényleg zörög, még a 128-as mp3 is.


Amúgy érdekes, mert tényleg sugároznak 64 kbps-os bitsebességgel rádió adók, és ott elég tiszta a hang.

Ha viszont rögzítem, (ugyanolyan bitsebességgel) durván leamortizálódik a hang. Elképesztő különbség van.

Pedig jó cuccal játszom le, azzal nem lehet hiba.

Na mindegy, ezzel már nem tudok mit csinálni, azért köszi.

2013. júl. 17. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!