Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez? (bővebben...

Hogy lehetséges ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Volt egy film (konkrétan a Blöff), AVI fájlban (<-- ez viszont számíthat), úgy kb. 700 GB körül, amit egy külső merevlemezre tettem, amit az okos-TV adathordozójaként tartunk.

Utána gépen az AVI fájl megnyitottam Hexedit programban, és úgy a fejléce körül próbaként átírtam néhány bájtot. A számítógép ezután is megnyitotta (a Windows Media Player-ben) és lejátszotta. Utána egy sorban (úgy a valahány százezredik sor lehet, egy sorban pedig ugye 16 bájt van a Hexedit programban való megjelenítésekkor) az egész sort (mind a 16 bájtot) átírtam 0-ra. A PC még ezután is simán lejátszotta gond nélkül.

Ezután viszont úgy a fájl első 8-ada körül 12 Kilobyte-nyi adatot konkrétan kitöröltem (nem írtam semmit a helyére, hanem úgy, ahogy volt kivágtam). Ezután már várhatóan a Media Player nem tudott semmit se kezdeni vele.

VISZONT ami a furcsa, hogy utána a TV az EGÉSZ filmet GOND nélkül VÉGIG lejátszotta. Pedig ugye a fájl - ha csak kis része is volt sérült a 700 MB-hoz képest - a túlnyomó részében az adatok előre voltak csúszva... és azért az a 12 Kb is elég kéne legyen ahhoz, hogy onnantól olvashatatlan legyen a fájl, nemde?


Szóval hogy tudott az a TV egy sérült AVI fájlt a végéig gond nélkül lejátszani... még egy pillanatra sem akadt meg? És alapból nem is tudok róla, hogy lennének direkt ilyen javító/silabizáló funkciói.


Mi lehet erre a magyarázat?



#javítás #avi #fájl #videó #sérülés #okos-TV #hexedit #fájlszerkesztő
2013. júl. 12. 00:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az egész kb. annyira valószerű, mint a 700GB-os avi-d...
2013. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A francba, tudtam hogy vissza kéne nézni, elnézést : 700 MEGABÁJT (MB)

Elrontottam, bocs. De az eset valódi, nem hülyülök. Azt a 12 KILObájtot, kivágtam, nem vitás, és elmentettem azt a fájlt, le is ellenőriztem... De utána minden további nélkül megnéztük a testvéreimmel, mintha nem lett volna semmi baja.

2013. júl. 12. 02:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!