Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem találom az Nvidia Control...

Nem találom az Nvidia Control Panel-ben a "preferred graphics processor" fült?!

Figyelt kérdés
Feltettem a legújabb nvidia driver (2013 júl. 1-én jött ki), de nem találom a preferred graphics processor fült. Azt olvastam ez akkor jelenik meg ha van integrált és külön behelyezett gpu, ami (szintén ahogy olvastam) elég gyakori laptopok esetében (laptopom van). Azonban az a probléma hogy játékoknál az alapból beállított integrált chipsetet használja, amit viszont át kellene állítanom, csak sajnos nem találom azt a menüpontot ahol ezt meg tudnám tenni. Tulajdnoképpen abban sem vagyok biztos hogy van egyáltalán integrált chipsetem. Ezt hol tudom megnézni?

2013. júl. 8. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem képezi 50 évre titkosított nemzetbiztonsági anyag részét, akkor megírnád a géped gyártóját+típusát(számát)? De csak akkor tedd, ha szeretnéd megkönnyíteni a dolgunkat!


"Tulajdnoképpen abban sem vagyok biztos hogy van egyáltalán integrált chipsetem."

Én meg gyanítom, hogy dedikált vga-d nincs, és integráltad van csak, mert a másik esettel pl. még nem is találkoztam (kb. kizárt), és ezért is nem lehet kiválasztani a vga-t, mivel csak egy van belőle.

2013. júl. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jah bocs igen, a gépem adatai elmaradtak :D


Processzor: Intel i3-2330mM

RAM: 4,00 GB

VGA: Nvidia GeForce GT 520 M


Azt nem tudom hogy honnan győződhetnék meg biztosan affelől hogy nincs integrált videokártyátm, vagy ha van, akkor nem azt használja.


Ahogy utánaolvastam az integrált videokari a CPU-ban van (javíts ki ha tévedek) és ez a CPU elvileg rendelkezik ilyennel.

2013. júl. 9. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:

A cpuba integrált vgaról jól tudod, és ezért is van az, hogy inkább van integrált egyedül, mint dedikált.


Amúgy még mindig nem a laptop gyártóját, és annak típusát/számát írtad, hanem a benne lévő alkatrészekét. pl. így néz ki amit kérek: ASUS X501A-XX119D.

Én azért mégis kíváncsi lennék rá, a biztonság kedvéért.

2013. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Remélem ez az (a laptop alján lévő címkéről olvastam le)


Toshiba Satellite L750 - 1H3


Biztosan tudom hogy van dedikált gpu-m, mert a képernyőfelbontásnál --> speciális beállítások, és ott látom hogy PCI, vagyis külön van betéve.


Viszont nagyon furcsának látom a következő adatokat:


Összes elérhető grafikus memória: 2806 MB

Dedikált videomemória: 1024 MB

Rendszer-videomemória 0 MB

Megosztott rendszermemória: 1782 MB


Szerintem túl sokat használ a gép alapjáraton (1,8 Gb?!?!) és ahogy olvastam ez az egyik jele annak hogy az integrált videokari van használva (de lehet most hülyeséget mondtam). Szerintem nem lehetne ennyire sok az üresjárásban használt memória...

2013. júl. 9. 00:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Perfekt! Csak egy tucat hsz kellett hozzá. :-)

Csak mert vt már, hogy 1 órán át magyaráztam egy csajnak telefonon keresztül, hogyan írjon dvdt a neroval, amikor kiderült, hogy nincs is dvdírója - csak dvdolvasó/cdíró combo. Én már senkiben sem bízom. :)


Visszatérve...

Szal prociba integrál, és dedikált vgad is van. Gondolom, 64bites oprendszered is van fent (win7-8), hogy lekezelje az 5gigányi memóriát (4GB ram+1GB vram).

Az eszközkezelőben kellene megnézned, hogy mindkettő fel van-e telepítve rendesen, ill. a biosban is szétnézhetnél (mindenesetre levehetnéd az 1,8GB-ról max.1GBra, de sztem már az 512MB is elég lenne neki). Ha minden rendben van, akkor megpróbálhatnál egy eggyel előbbi drivert, hátha...


Attól még hogy integrált, sztem az adatátvitele során használhatja a pci buszt. Amúgy a írások alapján elvileg mindkettő működik. Annak meg kicsi esélyét látom, hogy pont ebben a konfigban ne lenne lehetőség a váltásra. Esetleg más fülön kellene keresned, máshogy írva.


Azt tudnod kell, hogy a dedikált jóval többet is fogyaszt, és inkább hálózatról (nem aksiról) működtetve megy leginkább zökkenőmentesen nagyobb grafikus terhelés alatt (a tapasztalat azt mutatja).

2013. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az eszközkezelőben nem írja hogy lenne integrált, ezért is vannak kétségeim, de ez leet azért van mert nincs telepítve. A laptopot általában hálózati áramforrásról működtetem.


Igen, 64-bites win7-em van.


Meg tudnád mondani hogy hol tudom megnézni biosban hogy melyik működik? Olvastam neten hogy ott meg lehet de hogy hogy, azt nem tudom.


Most jelenleg a RAM használat 39% -os (1,7gb-ot használ) és a vram is kb ennyi. A RAM magas használatából (alapjáraton, tehát most pl csak a mozzilla firefox meg a nod32 megy) gondolom hogy a használatban lévő integrált vidikari veszi el ezt a sokat. Tényleg nem értem mi a fene zabálja ennyira a RAM-ot, mert hogy sok program nem fut a háttérben az is biztos

2013. júl. 9. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az eszközkezelőben nem írja hogy lenne integrált, ezért is vannak kétségeim, de ez leet azért van mert nincs telepítve."

A videok.-nál mind2nek fel kellene sorolva lennie, csak akkor van fel is telepítve. Ha nem látod, hogy a kétféle (intel, nvidia) ott van, akkor sztem nincs feltelepítve vmelyik. Akkor érthető, hogy miért nincs választási lehetőséged. Mondjuk az integráltat sztem kizárt, hogy ne ismerné fel a win7, ill. az nvidiához is ne rakna fel vmit, úgyhogy ez x-akta.


"Meg tudnád mondani hogy hol tudom megnézni biosban hogy melyik működik?"

Integrated periferials+advanced chipset stb. szoktak ilyenek lenni, és ott tudod beállítani a integrált vga ramfoglalását, ill. -ha lehetséges- a letiltását, de laptopnál ez nem szokott lehetőség lenni, csak max. a ramfoglalást lehet levenni vmi alacsonyra. De a biosban sztem a dedikáltról úgy nincs semmi, csak az általa használt cuccokról (de az téged ezen a szinten ne foglalkoztasson). Különben sem a bios határozza meg, hogy egy eszköz használható-e (csak azt, hogy lehetséges-e a használata), hanem a szoftver (win, driver).


A gugliban keress rá a képek közt ezekre a szavakra egyszerre: integrated vga ram bios

Ott lesznek példák, hogy hol lehet a ramfoglalást állítani.

2013. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, kösz mindent! Majd ha van még valami, akkor kérdezek.
2013. júl. 9. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!