Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fekete képernyő induláskor,...

Fekete képernyő induláskor, hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi gépem, windows XP-s, ritkán használjuk, igazából csak nyomtatásra, meg azon van egy csomó régi családi fénykép stb...

Egy ideig azt csinálta a gép, hogy bekapcsoltam, csak zúgott, fekete képernyő, aztán vártam egy negyed órát, újraindítottam, akkor bejött a kép, írta, hogy "CPU is unworkable or has been changed. Please recheck-CPU SOFT MENU". Ezzel nem nagyon foglalkoztam, mert az F1 lenyomásával indult a gép normálisan. Aztán egy idő után sokadik várakozás és újraindítás után is csak zúg, fekete képernyő. A monitoron a kis led csak elején világít citromsárágán, aztán gyorsan átvált narancssárgán, ami ennél a képernyőnél azt jelenti, hogy csak áram alatt van. Olvastam egy-két helyen, hogy a CPU-s üzenet esetében lemerült az alaplapi elem, azt ki is cseréltem, de nem oldotta meg a dolgot. Mit tehetek? Nem vagyok egy nagy szájbermágus. Köszi!



#Windows #képernyő #sötét #fekete #XP #CPU is unworkable or has been changed. Please recheck-CPU SOFT MENU
2013. júl. 2. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Hátha lesz itt hasznos tipp:

[link]

[link]

2013. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!