Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintem a gépembe új CPU...

Szerintem a gépembe új CPU hűtő ventillátor kellene. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A gépem idén lesz 7 éves. Úgy vélem nem bírja a gyári venti a CPU hűtését. Gép adatai:

Alaplap: MSI Combo2 7140

Processzor: Intel Pentium 4 524 3.06GHz

RAM: 2GB Kingmax DDR2 667MHZ (emellé még veszek +2GB-ost még)

Videókártya:Gigabyte NVidia Geforce GT 630 2GB DDR3 128 bit

Winyó: Samsung 160GB 7200rpm

Táp: 350W Intel

Ezeket azért írtam le, ha valakinek szüksége lenne rá.

Még a problémámról néhány szó: Amikor megvettük a gépet azóta van a hűtéssek gond. Egyáltalán nem bírja hűteni a procit.A proci hőmérséklete általában: alapjáraton 42¤C, amikor játszom felmegy max 61¤C-ra... Válaszokat előre is kössz!



2013. júl. 2. 07:42
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs alulról 2.sor: hűtéssel gond
2013. júl. 2. 07:44
 2/6 anonim ***** válasza:

61°C-on a procid fááázik! :)

Egyáltalán nem mondható túlzottan melegnek ez a hőmérséklet. A baj inkább az lehet, h eközben pörög a proci ventije és ez fülsértő hanggal jár - főleg nyáron, nagy melegben.

Javaslat: valóban megérne egy jóminőségű ventilátort beszerezni. Kérdés, h van-e hely a házban? µATX-es házak szűkölködnek a hellyel.


Ha jól emlékszem, ezek az ú.n. Prescott processzorok. Híresek voltak a melegedésükről. Kellő hűtéssel azonban nem volt velük gond. 84W-ot kell kihűteni. 2-3 pákányi hő. :) Érdemes a házba hátlapi ventilátort tenni - ha eddig nem lett volna, valamint kéményes házba szerelni, ami azt jelenti, h a proci a ház oldaláról egy kéményen keresztül szív friss hűtőlevegőt.

Ha nagyon muszáj, még egy előlapi venti is kijár. Ekkor a házban kialakuló huzat már valóban jól kiszellőzteti a melegedő procinkat. A zaj növekedésével azonban számolni kell. :(

2013. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kössz a választ!

Oldal kémény eredetileg van a házba :D .

Konkrétan a procira onnan szívja a levegőt.

Azért gondoltam, hogy túlmelegszik, mert egy topikban egy embernek ugyanilyen procija van és neki azt írták, nem jó, ha 60°C a proci; csak ezért gondoltam, hogy kevés neki.

Az igazság az, adtam neki egy kis kakaót Biosban ;D és akkor vitte túl a 61°C 64°C-re ott stabilan megfogta gondolom a venti. Azt terveztem, hogyakkor kap egy hátlapi ventit plusszba és felhúzom 3.06GHz-ről 3.3 vagy 3.4GHz-re tovább nem igen szeretném...

2013. júl. 2. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A hátlapi venti OK, de én a helyedben nem húzogatnám. Sokat nem fog jelenteni, viszont esetleg valóban megsütöd a procit és a chipeket. A stabilitásról már nem is beszélve.
2013. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ismét kössz a vaálaszt ;)!

Elöszőr amit a géppel akarok azt tuti, hogy a plussz RAM.

Utána a venti, a proci-t amikor kipróbálásból felhúztam akkor másnap vissza is vettem mert a szokásosnál jobban pörgött a venti. A proci húzásról azt tudom, hogy veszélyes, de aki megcsinálja az általába többet húz rajta, mint amennyit én tennek. Ez még várhat akkor. Majd meglátom. Azért örülnék, ha a gép kibirna még egy-két évet. Szóval köszönöm a választ+a jó tanácsokat.

2013. júl. 2. 16:46
 6/6 A kérdező kommentje:
választ akartam, csak telóról írtam, itt sokszor hibázok helyesírásban, megszoktam a rendes billentyűzetet....
2013. júl. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!