Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Összeköthető több számítógép...

Összeköthető több számítógép úgy, hogy a számításokat sokkal gyorsabban végezzék?

Figyelt kérdés

Tehát van valami olyan progi ami hatalmas mennyiségű számítási feladatot hajt végre, Pl egy RAR jelszótörő.

1 géppel mondjuk egy 5karakteres jelszót 6 napig tart feltörni. Lehetséges úgy összekötni a gépeket hogy elosztják a feladatot és gyorsabban végezzenek?


Valamikor hallottam olyat hogy még régebben valami nagy cég ki akart számolni valamit , de akkora teljesítmény megfizethetetlen volt, ezért az interneten keresztül regisztrálók gépének "izmait" is befogták a munkavégzésre. Erről mit tudtok? Hogyan oldották meg, és mire használták?


2013. jún. 25. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
lehetséges. a magyar és az ameriakai ürkutatási rendszer is igy müködik. bár ott a feladatokat ossza ki a gép a különbözö gépeknek. de az általad emlegetett programra szerintem ez nincs megírva. igy gyaníthatóan nem futna
2013. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik ilyen. Manapság már nem menő a nagy cégeknek sem egyedi méregdrága szuperszámítógépeket építtetni. Kifizetődőbb mondjuk ezer közönséges PC-t megfelelő módon összekapcsolni, és gyakorlatilag egy szuperszámítógép árának töredékéért nagyobb teljesítményt kapsz.
2013. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és mondjuk interneten is megvalósítható ilyen összeköttetés? nem kell mindjárt nagy számokban gondolkodni, legyen először csak 5 gép, én meg a haverok :)

vagy esetleg több 100 gépet is összelehet kapcsolni interneten?

2013. jún. 25. 23:49
 4/9 anonim ***** válasza:

tök mindegy hogy lan vagy internet. a 2 gyakorlatilag ugyanaz

Szepi rendszere is ugy megy

2013. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána mi az a grid és mi az a cluster, érdekes lesz. :)
2013. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és hogyan köthetem össze a haver gépét, meg az enyémet ilyen módon, neten keresztül?
2013. jún. 26. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
nem egyszerüen. de irátk már hogy cluster modszerrel
2013. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak. Valami részletesebb leírást a megvalósításról hol találhatok? Hardver, program meg ami kell... Angol is megteszi ha más nincs.
2013. jún. 27. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:

A "hogyan"-ra szerintem itt nem fogsz választ kapni. Meglehetősen komoly hardver- és szoftverfeltételei vannak (de inkább szoftver), hogy két számítógépet összeköss. Meg ugye mire használnád? Ahhoz, hogy ezt ki tudd használni, a megfelelően megírt szoftverekre van szükség.

[link]

2013. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!