Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért vagy be a rendszer?

Miért vagy be a rendszer?

Figyelt kérdés

A gép bekapcsolása után 5-10 perccel a proci hője 45-50 fokos.(gyári hűtés van rajta) Mostanában befagy a gép és szerintem a proci miatt, mert nem bírja ezt a nagy meleget, idebent van úgy 36,37 fok is..

Eddig ilyet nem csinált sosem kb fél éve vettem a gépet.

Van úgy, hogy csak netezek, játszok és egyszer csak befagy teljesen nem lehet semmit csinálni vele, az egér sem mozdul és elég fura hangot ad ki a gép is!

Nem értek annyira hozzá, úgyhogy tippeket kérek, hogy mi okozhatja ezt még. :)



2013. jún. 18. 18:55
1 2
 1/14 levis56 ***** válasza:
A 40-50 fok átlagos hő,inkább vírus vagy hálózati kártya.
2013. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A hálózati kártyával mit tudok kezdeni, hogy ne csinálja ezt?
2013. jún. 18. 19:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Terhelés közben kellene mérned, mert nekem pl.: a terhelt és a terheletlen között max 10 °C különbség van, ami a te esetedben nagyon kevés a fagyáshoz. Egyébként Everest/AIDA tartalmaz stressz tesztet, ha tényleg túlmelegedés okozza, akkor előjön közben. Ha tényleg a túlmelegedés fagyasztja, akkor a legtöbb BIOS-ban belehet állítani egy hőmérsékletet, amit ha elér a proci, akkor csipogással, és felirattal jelzi, hogy gond van. Persze ez félmegoldás, jobb volna, egy + rendszerhűtő, vagy CPU hűtő csere és/vagy újrapasztázás. Egyébként fagyást hibás merevlemez, és RAM is okozhat, de nagyon hosszú a sor, szerintem kezd a stressz tesztel, aztán lehet tovább keresni a hibát.
2013. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Terhelés közben 75-80 fokra is fel szokot menni, de mióta ezt csinálja nem játszok semmivel és nem terhelem nagyon..

De kipróbálom amit írtál és majd ideírom, hogy mi is van. :)

2013. jún. 18. 19:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Régebben amikor nem volt terhelve akkor volt, hogy 35- 38 fokos volt és akkor erre azt mondták, hogy tökéletes most ebben a pillanatban pedig 49 fokos!
2013. jún. 18. 19:20
 6/14 levis56 ***** válasza:
Nekem gyári + 1 ház hűtővel ebben a melegben most 11- 14 fok terhelve nem éri el a 45-öt.Talán segítene ha az összes ventit kipucolnád és újra pasztáznád a procit.
2013. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 levis56 ***** válasza:
A lefagyás nem a 80 foktól van,csinálj egy vírusirtást ha nem segít, hardver csak kérdés,hogy melyik.
2013. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Oké, csinálok egy vírusirtást, hátha talál valamit az AVG :)

Nagyon remélem, hogy nem hardver, mert a VGA, CPU, Táp, Alaplap, és a Ram is max fél éve lett véve újonnan! :S

Van rajtuk még garancia bőven de akkor is, nehogy már fél évet bírjon bármelyik is...

2013. jún. 18. 19:31
 9/14 levis56 ***** válasza:
Esetleg egy rendszertisztítást is beiktathatnál mert a sok szeméttől is összeomolhat a rendszer./Advenced System Care Ultimate/
2013. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy amikor elsőnek csinálta ezt egy procihőmérséklet mérőt töltöttem le rar fáljba, azt nyitottam meg és rámentem a setup exe-re: ekkor a gép lefagyot teljesen, majd olyan volt mintha újraindult volna mert egy fekete képernyő jött be és a gépnek i elég furcsa hangja volt!

Most jön a legfurcsább: nem volt internet egészen reggelig(ez este történt :D) és hátul a lan csatlakozonál sem világított a 2 led lámpa pedig a modem azt jelezte, hogy volt net... És reggelre újra lett net!

2013. jún. 18. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!