Mire jó az ssd?

Figyelt kérdés
Tömören, érthetően elmagyarázná valaki, mire jó az ssd és megéri-e belerakni egy gamer pc-be? Valami olyasmit hallottam hogy gyorsít valamit, de mit?

2013. jún. 16. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
az oprendszer működését, de csak azt. A játék semmivel sem lesz gyorsabb. Ha neked ez meg ér annyi pénzt akkor veszel egyet, de akkor az oprendszert újra fel kell tenni...
2013. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pinkpancser ***** válasza:
Ha elég nagyot veszel és a játékokat is oda pakolod akkor gyorsulhat a játékok betöltése is, de FPS növekedést ne várj tőle.
2013. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokszorta nagyobb sebességre képes mint egy winchester.

Az SSD előnye főleg a betöltésnél érződik, sokkal hamarabb indul el a Windows és a sok plugint betöltő, HDD-n csiga lassú programok, pl. Photoshop. Ráadásul mindegy, hogy hány program fut a háttérben, az nem lassítja a rendszert. (Nincs olvasófej, amit mozgatna, a véletlenszerű elérés pedig villámgyors).

Játéknál is jól jöhet, mert pl. a Battlefield 3 betöltési ideje nagyon hosszú, azon tudna valamit rövidíteni, de nem hiszem, hogy ez megér ennyi pénzt. Ha azt vesszük, hogy egy mai játék bőven 10GB körül foglal, akkor egy 256 gigás SSD alatt nem érdemes gondolkozni, az meg kb. 50-60e Ft. Ennyi pénzért én inkább kivárom a betöltési időt és csak az oprendszert meg a kisebb progikat futtatom ssd-ről.

De ha sok pénzed van, akkor persze, megéri, de FPS növekedést ne várj tőle!

2013. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából csak megerősítettétek amit gondoltam. Nem fogok venni az 100!:)
2013. jún. 20. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!