Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a számítógép?

Miért nem működik a számítógép?

Figyelt kérdés
Van egy egész régi asztali gépem... Bekapcsolom, erre ezt adja ki: '' disk boot failure, insert system disk and press enter'' gondoltam be kell tenni a telepìtő cd-t, nem volt jó, a winchesterem másik gépben szuperul működik, az adatkábelt is kicseréltem, úgy sem jó, a cd-olvasó is jó.. Mit tegyek?

2013. jún. 16. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem telepítő cd-t kér. A merevlemezed boot szektorát nem találja amiről elindítaná a windowst.

Lépj be a BIOS-ba és nézd meg a BIOS látja-e a merevlemezed. Ha igen akkor tedd be a telepítő lemezt, bootolj be a telepítő DVD-ről, majd menj a Számítógép Javítására.

Legvégső esetben (ha nem megy a javítás) telepítsd újra a windowst-

2013. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát... Menj bele a BIOS-ba és nézd meg a Boot Disk sorrendnél, hogy nincs-e esetleg a floppy az első helyen. (láttam már ilyet régi gépen, hogy ez volt a gond) Vagy kösd át másik csatlakozóba az alaplapon. Egy régi asztali gépem nekem azt produkálta, hogy ha az 1-es idegkábeles csatlakozóba, ha nem a rendszer vinchestere volt betéve, akkor nem indult el. Ezek elég fapados megoldások, de szerintem egy próbát megér. Ja és igen! Az adatkábel mellett a tápkábel is lehet sérült, és ugye akkor nem megy a vinchester.
2013. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Htt sajnos ezek sem jöttek össze..
2013. jún. 16. 11:33
 4/4 anonim ***** válasza:

"Htt sajnos ezek sem jöttek össze.."

Pontosabban?

1: Próbáltál cserélni adatkábelt - semmi

2: cseréltél tápkábelt - semmi

3: Beléptél a BIOS-ba megkerested a merevlemezt - semmi???(lát vagy nem lát merevlemezt? )

4: ha lát merevlemezt és bebootoltál CD/DVD-ről , választottál Javítást de - semmi (nem csinálta meg?)

5: Megpróbáltad újratelepíteni a windows-t de - semmi? ( nem indul a telepítő, lefagy, nincs is kéznél telepítőlemez?)

2013. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!