Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » EGy jó sql programot ajánlotok?

EGy jó sql programot ajánlotok?

Figyelt kérdés
A lényeg egy olyan program lenne amiben standard sql-be tudok írni. Az microsoft acces is jó lenne csak éppen az más sql nyelvet használ. Gyakorlás céljából kellene. Googleztam de nem találtam erre használatos programot. Előre is köszönöm.
2013. jún. 10. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem találtál, mert minden motor a saját SQL nyelvét használja.
2013. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
volt hozzáférésem régen oracle weboldalhoz oda ha beírtam egy lekérdezést a beépített táblákból lefuttatta. olyan programot keresek amibe ugyanezt tudom megvalósítani.
2013. jún. 10. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy Oracle Database 11g XE-t és akkor kapsz egy adatbázist, hozzá egy manager felületet és írhatod az SQL kódot, ahogy jól esik.
2013. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MySQL... és szedjél hozzá Apache és PHP szervert, ha úgy kell... ilyen téren én nem bíznék Microsoft programokban, mert azok a saját szabványaikat is gyakran felrúgják
2013. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a Navicat -et ajánlom, de ha ingyenes alternatívában gondolkodsz akkor ott a HeidiSQL.


Navicatról tudok beszélni: tud castlakozni közvetlenül, ssh-n, http tunel-en, tehát gyakorlatilag bárhova be tudsz vele konnektolni, felhasználóbarát, egyszerű.


Persze ez csak egy kliens program, szükség lesz egy mysql-re is. A legegyszerűbb ha letöltesz egy XAMPP -ot, ez tartalmaz amúgy apache-ot, mysql-t, phpmyadmint stb, de ebből elég a mysql neked. ha azt elindítod (telepítés után a xampp control panel felugrik és ott tudod elindítani a szolgáltatásokat) utána bármilyen SQL kliens programmal a 127.0.0.1 -re csatlakozva (felhasználói név: root, jelszó: nincs) tudsz SQL-ezni.


XAMPP letöltés: [link]

2013. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem olyan program kell amiben tudom az sql-t gyakorolni. Mintha lenne egy accesem csak éppen normál sql-be írom a parancsokat.
2013. jún. 10. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
mindenki ilyet írt...
2013. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!