Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki-be kapcsol a net, vagy...

Fapfap DZsó kérdése:

Ki-be kapcsol a net, vagy megszakad mitől, vagy miért?

Figyelt kérdés
Egy hete lettem erre figyelmes, játékszoftver használata közben, h az internet elkezd szakadozni, vagy meg is szakad egy másodpercre körülbelül, ugyanis utána már megint tudok csatlakozni. Az internet routerrel van megosztva, én magam laptopról vagyok. Az asztali számítógépről ahonnan a net van megosztva, nem jelentkezik ehhez hasonló probléma. Mi a baja a laptopnak? Wi-fi-vel használom a netet természetesen. Ha valaki tudja az okát szívesen tudtomra adhatná :)
2013. jún. 6. 22:05
 1/4 CspCsj ***** válasza:
Ha gyakran előfordul (1-2 órás játékon belül) akkor próbáld kábellal a laptopot a routerhez csatlakoztatni. Ha így nem tapasztalod, akkor a wifi-re lehet szűkíteni, ha kábellel is szakad akkor több lehetőség van. Próbáld ki és mondd el mit tapasztaltál!
2013. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, és úgy nem szakad meg egyetlen egyszer sem. Akkor a hiba a routerrel vagy a laptop jelfogójával lesz?
2013. jún. 8. 09:27
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Igen, wifi diver-rel vagy router beállításokkal lesz a gond.

Legrosszabb esetben a belső wifikártyát érdemes cserélni.


Amit megpróbálhatsz:

-megnézni a laptop gyártó honlapján hátha van újabb wifi driver verzió

-routeren megpróbálni gyengébb, de még biztonságos wifi titkosítást(wpa2 helyett wpa) és wifi csatornát váltani (1-13-ig lehet, lehetőleg olyanra amit a környéken nem használ egyik router sem, bár ez sok routernél automatikus beállításon megtörténik)

-ha szakadosik akkor megnézni van-e valamelyik gépen torrent adatforgalom és ha igen akkor a torrent kapcsolatok számát 100 alá venni.


Egyébként milyen router van?

2013. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
TP-LINK TL-WR741ND a router, és köszönöm a segítséget megpróbálkozok innentől megoldani!
2013. jún. 8. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!