Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy lassan 3 éves Sony...

Van egy lassan 3 éves Sony Vaio laptop-om, és pár hónapja sokszor, ha pl youtube-on zenét hallgatok, elkezd recsegni, és nagyon belassul. Mintha lassított felvételt játszana, és közben magas hangon zúgó, recsegő hangot ad a hangszóró a "zene" mellé?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ilyenkor a feladatkezelő szerint a CPU 100%-osan igénybe van véve, és akkor lassul be így. De nonszensz, mert pl amikor Minecraft-al játszok, akkor is egyfolytában szaggat szinte, és recseg mellé. Lehet az az ok, hogy még sosem volt a windows újratelepítve rajta?

2013. máj. 29. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz kérdés, pontos hardver(főleg cpu)?

Melegedést nem tapasztalsz, értem ezalatt hogy nincs tele porral/porcicával a venti stb..

Esetleg meg lehetne nézni egy linux live lemezzel mit mutatna, ha az alatt menne "normálisan" akkor valószínű új windows kell rá.

2013. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a laptopról van szó,

CPU

Processzor neve: Intel® Core™ i3-350M processzor

Processzor sebessége (GHz): 2,26

L2/L3 gyorsítótár (MB): 3

Magok száma: 2


És de, eléggé felmelegszik a ventillátor környékén, és elég gyakran hangosan zúg is. 2-szer volt szervizben képernyőprobléma miatt, és akkor mindkétszer kitisztították, akkor jó ideig nem volt zúgás. Szóval lehet az is közrejátszik, hogy elég poros lehet belül. Csak nem szeretném én szétszedni, mert akkor ugorhat a garancia.


A linux live az pontosan hogy működik, meg tudnád mondani kérlek?

2013. máj. 29. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a procival nem kellene problémának lenni. Letöltesz egy linux rendszert(például ubuntu-t) és kiírod cd-re vagy csinálsz egy bootolható flash meghajtót(pendrive) a megfelelő progival a linux iso-ból(simán jó a lemezes megoldás is).

A laptopot a linux lemezről indítod és ott a kipróbálást(Try) választod majd a lemezről fut a rendszer(tehát nem települ).

Természetesen a linux iso-t képfájlként kell lemezre írni, hogy bootolható legyen, ha ez így bonyolultnak hangzik akkor kérd meg egy hozzáértő barátod, hogy segítsen.

2013. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, meg fogom így nézni.
2013. máj. 30. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az oldotta meg ezt a problémát, hogy a tűzfalban letiltottam egy rakás alkalmazást: áruház, időjárás, zene, hírek, meg még eszméletlen sok volt, amik folyton foglalták a hálózatot. És mivel a hálókártya le volt terhelve, ezért az alaplap nem kapott elég feszültséget, ami a hangon igencsak meghallatszott. Recsegett. Szerintem próbáld meg ezt, ha még nem sikerült megoldani. Csak azokat engedd át a tűzfalon, amikre szükséged van.
2013. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!