Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A zenei klipek forgatásakor...

A zenei klipek forgatásakor énekelnek az énekesek, vagy csak tátogniuk kell, és utómunkával teszik rá a felénekelt dalt?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak privát véleményem van, mert nem értek hozzá, de több okot is találtam, amiért utómunkával végzik a hangot. Egyrészt a klipp az egy adott szám "filmes" változata, vagyis a zenének tökéletesen passzolnia kell a CD-n kiadottal. Mivel már azt a verziót is egy rakás munkával készítették, akár több tíz, százszori felénekléssel, húzós lenne ugyanazt elvárni az elöadótól, miközben a koreográfiára/jelenetre is figyelnie kell. Másrészt az eredeti hanganyagot stúdióban, ideális körülmények közt veszik fel, a forgatás helyszínén lehetetlen ugyanolyan körülményeket létrehozni. A legegyszerübb, ha a forgatáson énekel ugyan, de pusztán a szájmozgás miatt, amire majd vágás során ráillesztik az eredeti, stúdióban rögzített hanganyagot.
2009. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Forgatás alatt megy a zene, és arra tátog. :]
2009. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Én ezt értem, csak azt nem tudtam/tudom, hogy nyöszörögnek-e valamit, vagy tényleg hangtalanul tátognak. Mert van pár "énekes" akinek nem igazán van hangja, csak a CD-n, (vagy más énekel helyette), és ezt tök égő lenne a stáb előtt...

2009. okt. 6. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:

:)) A stáb előtt nem égő, mindenkinek megvan a maga dolga, a rendező a jelenettel van elfoglalva, az operatőr vigyáz a beállításokra, koreográfusnak is van bőven elég szakmai stiklije, amire figyelhet. Ugyanakkor szokva vannak az ilyen dolgokkal, és láttak már eleget.


Én úgy gondolom, előnyösebb, ha énekel a helyszínen, és nem csak tátog, elsősorban az artikuláció időzítése miatt. Nekem legalábbis nem olyan természetes, ha némán kell formáznom a szavakat, valahogy figyelnem kell rá, de hangosan kiejtve őket teljesen természetes, és automatikus. Ha tátogna, és egy szót csak félig artikulálna, netán 2-3 tizedmásodperc késéssel, újra kellene venni az egész jelenetet, a videofelvételt nem lehet úgy vágni, mint egy szinkronhangot, a mozdulatoknak teljesnek és folyamatosnak kell lenniük.


A másik, amiért szerintem szinte biztos, hogy énekelnek közben, az az, hogy látszik az arc és nyakizmokon. Főleg a nyakon nagyon látszanak a mély és magas hangok közötti különbségek. Továbbá, énekszakon tanítják is a hangképzés keretén belül, de meg is figyelhető a tévében, hogy amikor az énekes énekel, a nyelvén egy pici gödröcske képződik, vagyis a közepe bemélyed, mintha egy kanálszerű valamit akarna formálni belőle.


Tehát véleményem szerint, ha valaki énekesnő akart lenni, és odakerült, hogy már videót is forgat, az utolsó dolog, amivel foglalkozik, hogy a stábnak mi a véleménye az ő hangjáról.


Végül csak halkan súgom meg, hogy egy rakás világsztár létezik, akinek nagyon rossz hangja van, és mégis öröm hallgatni az előadását. Állítólag Rod Stewartot fel is szólították egy tehetségkutató rendezvényen, hogy hagyja abba a hülyéskedést, és énekeljen már rendesen.:))

2009. okt. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2012. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először a kész anyagot néztem meg, és valahogy fura is volt a szájmozgás. Továbbra is fenntartom, hogy ahol lehet énekelnek is, úgy, ahogy sikerül, de énekelnek, hogy az artikuláció rendben legyen.


Amúgy tökéletes éneklést nem is lehet elvárni, mert egy nehéz koreográfia közben jó eséllyel elfogyhat a levegő, különösen ha már 50-edikszer veszik fel a jelenetet.

2012. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!