Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a gépemnek?

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

A merevlemezzel lehet baj,mert az alábbiakat tapasztalom:

Eleinte beindul, lehet is használni, de lassabb.Elkezdek játszani, aztán kb 30 perc múlva a hangok beakadnak, akár 1-2 percig is.Pl ha azt mondaná a játék, hogy kutya,ez lesz belőle: ku,ku,ku,ku és x idő múlva kimondja,aztán működik tovább. Emellett elkezd akadni, de nem csak szaggat, hanem akár percekig is beakad a kép,meg a hang. Ilyenkor többször bejön a blue screen,aztán kikapcsol és nem lehet visszakapcsolni,mert azt írja,hogy ,,Disk read error occured(lemezolvasási hiba történt)"

Mi lehet a megoldás? Most csináltam egy töredezettség-mentesítést, hátha..

Köszönet a leendő válaszolóknak!:)



2013. máj. 25. 21:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy van-e rajta garancia:S

Ez egyébként egy 500gigás, wdc wd5000aakx

Jó vinyó,vagy felejtős?

2013. máj. 25. 23:15
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem SAMSUNG vinyóim vannak, azokkal sose volt problémám. Párat le is ejtettem véletlenül, semmi bajuk nem lett tőle. Pedig akkor be is "fostam".


Van egy 120GB-os SAMSUNG vinyóm 2005-s azóta megy. Igaz hogy SMART szerint olvasási hibákat vét nem is keveset de szépen megy. És arra azt mondja a progi hogy még jó.

2013. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Milyen vincsesztert tegyek bele? Nem értek annyira a gépekhez,de szerintem ki tudnám cserélni kis segítséggel. Ha veszek egy vinyót, mondjuk egy samsungot, fog passzolni a mostani helyére? Meg a windowst újra kell tenni majd?
2013. máj. 25. 23:22
 14/16 anonim ***** válasza:

A kábel milyen? 1cm széles és lapos? Akkor az SATA. Most egy kicsit lista szerűen magyarázom el:


Windowst újra kell tenni - Attól függ

Igen: ha az a vinyó romlott el amin az volt rajta

Nem: ha egy másikon volt rajta az oprendszer


Fog passzolni?

Ha 3,5" (col) osat veszel, azaz nem laptop vinyót, akkor igen. A laptop vinyó 2,5" és a tenyeredben elfér. Gyártótól függetlenül belefog menni a gépbe, mert szabványos. Csak nem mind1 hogy normál vagy laptop vinyó. De ha bemész a boltba és azt mondod: "XY GB-os SAMSUNG-ot kérek", tudják mi kell neked. De segítenek is.


SATA egyik kedvenc tulajdonsága (nekem):

Gép futása közben is behelyezhető, mivel úgy reagál rá mint 1 USB-re. :) Én szoktam játszani, úgy hogy menet közben húzogatom ki-be, mert 2 SATA helyem van, de 3 vinyóm. :)

2013. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

kis segítséggel majd kicserélem:D jó éjt!

2013. máj. 25. 23:46
 16/16 A kérdező kommentje:
Vettem egy hitachit, 500gigás. Újratettem a gépet, tökéletesen működik:D Csendes is :D 15e volt
2013. máj. 30. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!