Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Át lehet állítani valahogy a...

Át lehet állítani valahogy a soros port számát COM3-ról COM1-re? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy laptopom Win XP-vel, amin már nincs soros port és van egy soros-USB átalakítóm. Ha ezt bedugom, megjelenik COM3 néven egy új port, ami tökéletesen működik. Viszont egy olyan programmal szeretném használni, ami kizárólag a COM1-et ismeri és ezt nem tudom módosítani benne. Asztali PC-nél nincs gond, csak laptopnál márpedig a hordozhatósága miatt nekem az kellene.
2013. máj. 23. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg BIOS-ban letiltani a COM1-et és akkor azt fogja kiosztani a rendszer az átalakítónak. Én ezzel próbálkoznék.
2013. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
Nekem rémlik, hogy LPT átalakítónál (USB) lehetett állítani melyik COM port legyen, de nem tudom ez gyártó specifikus vagy sem? Eszközök és Nyomtatóknál ... de az is lehet eszközkezelőből ment?
2013. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Megpróbálhatod átnevezni a portot, de nem biztos, hogy sikerül :


Eszközkezelő -> COM1 -> Jobb egér gomb (Tulajdonságok) -> Port beállitásai (fül) -> Speciális (gomb) -> Com port száma (leengedő ablak)


Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült! Köszönöm!! :)
2013. máj. 23. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!