Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptop meg a notebook ugyan az?

A laptop meg a notebook ugyan az?

Figyelt kérdés
Én tudom hogy ugyan az csak az egyik haverom nem hiszi el
2013. máj. 14. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszi el, akkor meg is kéne tudnia magyarázni hogy mi a különbség. De nem fogja tudni, mert nincs köztük különbség. Csak az elnevezés a más.
2013. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elmontam neki de akkor se hiszi el
2013. máj. 14. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor nincs mit tenni. Erre szokták azt mondani, hogy így járt:D
2013. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Azért, ha Vazeratti linkjét figyelmesen elolvasod, be kell látnod, hogy némi igaza mégiscsak van a barátodnak. Mert bár sokan használják (nem mindig helyesen) mindkét nevet ugyanarra a gépre, egy kis (de lényeges) különbség van: mint a neve is sugallja, a notebook valamivel kisebb, ami a fizikai méreteket illeti. Ez elsősorban a kijelzőjére (képernyőjére) vonatkozik, de ez már magával hozza a többi (pl. billentyűzet, gép-ház) méretének csökkenését is.

Más viszonylatban ellenben szinte semmi különbség, ma már.

De nem is olyan régen a notebook "nem érte fel" teljesen a laptopot.

De mindezek ellenére már annyira kezdenek elmosódni a különbségek, hogy egyre kevésbé lehet észrevenni.

2013. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!