Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora a különbség egy 16,2...

Mekkora a különbség egy 16,2 és egy 16,7 millió színárnyalatos monitor között?

Figyelt kérdés
van szemmel látható különbség?
2009. szept. 28. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy 16,2 millió árnyalat? Az hogy jön ki? Szerintem félrenézted.

Egyébként nincs külömség. 16 bit és a 24 bit színmélység közs sem olyan jelentős a külömség (modjuk azért észrevehető), pedig ez 65.536 és 16.777.216.

2009. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
16,2 millió árnyalatról még nem hallottam. Amúgy meg: nincs különbség. Ahogy előttem is írták, sokan egy 65 ezer színárnyalatú képet sem tudnak megkülönböztetni egy 16,7 millióstól.
2009. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egész egy gyártói átverés, vagy úgymond parasztvakítás, ugyanis köztudott tény, hogy az emberi szem 'nem képes' ennyi árnyalatot érzékelni, sem a felét, sem a negyedét, hanem még annál is kevesebbet 'érzékelünk' csak. És mi ennek az értelme? Jó reklámszöveg... Mint a fényképezők megapixel-háborúja, amikről már tudjuk, hogy a nagy megapixellel dolgozó gépek többsége is többnyire ugyanazt az érzékelőt használja, mint a kis megapixel számmal dolgozó gépek, tehát ott is csak hatalmas méretet kapunk, de a minőség egy 20 megapixeles kompakt gépnél kb max 6-8 megapixel, a többi pedig (12-14 megapixel körüli érték) csupán nagyítás...
2009. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!