Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány darab ilyen GPU-t kellene...

Hány darab ilyen GPU-t kellene rárakni egy nyákra hogy megfeleljen ennek?

Figyelt kérdés
Hány db HD5570 (1GB DDR3) GPU-t kellene rárakni egy nyákra hogy megfeleljen egy GTX 690-nek?

2013. máj. 2. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Sokat ahogy nézem: 5570 CF(2x5570) kb. 4x gyengébb, mint egy gtx 590. És akkor a 690 még újabb.
2013. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy értelmesebb lenne a kérdés, hogy hányszor erősebb átlagosan a GTX690, mint az 5570...

A GTX690 legalább 10-11x erősebb átlagosan:

[link]

2013. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Így is értelmes, thx a válaszokat.


Az h én így írtam le nem azt jelenti hogy nem elég értelmes...

2013. máj. 2. 17:00
 4/11 anonim ***** válasza:
De, mert a GPU-k skálázódása nem 100%-os, ilyen sok GPU egy nyákon értelmetlen lenne (a nem megfelelő skálázódáson felül, bonyolult nyák, GPU-nként külön memória interfész, összetett/komplikált vezérlés és meghajtóprogramok kellenének). Ráadásul megfelelni úgy sem fog egymásnak két teljesen különböző architektúrájú GPU, főleg ha a GPU-k száma sem azonos. Kb úgy, ahogy sosem fog egy 2 magos proci megfelelni egy 4 magosnak, mert alapvető különbségek vannak köztük....átlag teljesítményben viszont lehetnek közel azonosak. Komolyabb hozzáértést sugall, ha azt kérdezed, hogy átlagosan mennyivel gyorsabb ez meg ez ennél...attól, hogy ráteszek 10db HD5570 GPU-t egy nyákra, attól még nem fog megfeleni egy GTX690-nek, de egy GTX690 lehet átlagosan 10x gyorsabb egy 5570-nél. Ennyi. :)
2013. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ki olvassa ezt végig? Letojom hogy hogyan akarod elérni hogy neked legyen igazad... ;)


A kérdésre az első válaszoló válaszolt rendesen... Ennyi:)

2013. máj. 2. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a problémád. A kérdés alapjaiban adott, válaszoltam is, hogy egy mezei HD5570-nél mennyivel erősebb egy GTX690 átlagosan és egy képet is linkeltem, amin 1920x1200 felbontás mellett nyújtott teljesítmények vannak átlagolva (és szerepel benne a kérdéses két kártya).

Én csak finomítottam a kérdésen, mert nem értem miért akartál egy nyákra felhalmozni tucatnyi GPU-t...már az elképzelés is képtelenség...ezt meg a második válaszomban próbáltam kifejteni, egyáltalán nem agresszív stílusban, még a mosolygós smiley-t is benyomtam.

Néha tényleg nem éri meg sok energiát fektetni egy válaszba...sokszor írok regényeket és legtöbbször még egy köszönömre vagy egy pozitív szavazatra sem futja. A negatív pontozásra viszont rögtön vannak emberek, akár alaptalanul is. No mindegy ez már nem ide tartozik.

Amúgy miért érdekelt ez a kérdés, ha szabad érdeklődnöm?

2013. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lajos54 ***** válasza:
50%

Hát úgy látom, nem szabad... :)

Csak azt nem értem, miért ír az olyan ide kérdést, aki (legalábbis szerinte) mindenki másnál okosabb, ezért aztán "nem tűr kioktatást"

2013. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Látom divat ez a "Minek írja ki ha mindenkinél okosabb" dolog
2013. máj. 3. 19:46
 9/11 A kérdező kommentje:

Aki "segíteni" jár ide az minek pofázik? Ez az oldal nem azért jött létre hogy random GYIK-esek csak úgy minősítsenek másokat;) De úgy látszik ezt sokak között te se fogod fel...


De... Nagyon könnyű arra az oldalra állni ahol csak fikázzátok a másikat.


Ez a kérdés jó ahogy van, ha neki ez nem értelmes, akkor ne jöjjön ide, ahogy te se...


[link]

2013. máj. 3. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki "segíteni" jár ide az minek pofázik?


Pedig szerintem Én adtam egyedül pontos választ (már amennyire erre lehet pontosan válaszolni).

Másrészt látom valamit nagyon magadra vettél, pedig abban is segíteni próbáltam, hogy megértsd, hogy miért hibás így a kérdés. Biztosan hangzatos a GPU és a nyák szó illetve úgy érezted, hogy így menőbbnek tűnik a kérdés, de nem az, sőt!

Mint írtam, egy 10 GPU-s HD5570 (szigorúan csak elméletben) közel sem fog megfelelni egy GTX690-nek, de egy GTX690 átlagosan lehet 10x gyorsabb egy HD5570-nél. Ebből el lehet gondolkodni, hogy miért nem tökéletes a kérdés, de ahelyett, hogy tanulnál valamit, inkább csak megsértődsz (alaptalanul). Én mögöttem sok éves számítástechnikai tartalmú fórumozás húzódik és mindig szerettem tanulni másoktól illetve jól megírt cikkekből (amit később ki lehetett vesézni a fórumokban), mert szeretem egyre jobban érteni az összefüggéseket, a működést és az egyéb érdekes dolgokat...látom téged nem érdekel csak az egód, ez van...

Ha a kérdésre pontosan szeretnék válaszolni, akkor nem tudnék, mivel képtelennek tűnik egy ilyen kártyát összehozni, de ha mégis megpróbálnának 5570 GPU-ból építeni egy GTX690 szintű kártyát, akkor lehet, hogy 15-20 vagy akár 25 GPU is kéne arra a fránya nyákocskára.


Nézzük a kérdéseket, vajon melyik az egyszerűbb és könnyebben megválaszolható? Íme:

#1:

Hány db HD5570 (1GB DDR3) GPU-t kellene rárakni egy nyákra hogy megfeleljen egy GTX 690-nek?

#2:

Mennyivel gyorsabb átlagosan egy GTX690, mint egy HD5570 (1GB GDDR3)?


Én viszont befejeztem ezzel, nem hiába mondják, hogy az ember ne álljon le vitázni olyanokkal, akikkel nem érdemes. Ez így igaz...már eleve válaszolnom se kellett volna egy ilyen kérdésre, annyit viszont akkor is tudnál, hogy egy HD5570 Crossfire-nél kb 4x gyorsabb egy GTX590...

:D

2013. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!