Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gitározás erősítő nélkül? Rá...

Gitározás erősítő nélkül? Rá lehet kötni a gépre, a gitárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az a kérdésem, hogy rá lehet-e kötni a gitárt a számítógépre és ott van-e valami olyan szoftver, amivel szinte bármilyen hangot elő tudok állítani, pont mint egy erősítőnél.

Nem akarok kiadni több tízezret egy erősítőre, mert feleslegesnek tartom.

Valahol olvastam, hogy rá lehet tenni a gépre.

A kérdésem az, hogy mi kell hozzá?

Mindegy-e, hogy milyen a gitárom stb?

Tényleg olyan lesz a hangja, mint erősítővel?

Egyébként azért sem akarok erősítőt venni ,mert minden áthallatszik a szomszédba és így felesleges még egy 20wattos erősítő is, a hangfalam is elég bőven.



2013. ápr. 28. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet, a neten van is erről pár videó.
2013. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

be tudnál párat linkelni?

amúgy érzékelhetően van különbség, amiért megérné 20-30, vagy 50 ezret kiadni egy erősítőért a normál 2.1-es hangfallal szemben?

2013. ápr. 28. 21:13
 3/9 anonim válasza:

Mindegy milyen gitár, csak nem árt egy külső hangkártya, amivel becsatlakozol a gépbe. Ha erre sem szeretnél költeni, akkor becsatlakozhatsz a hangkártya vonal bemenetén is 3.5-ös jack dugóval. Szoftverként az alábbi link alatt elérhető motyót ajánlom, bér szerintem ez nem teljes verzió, de megnézni ez is jó.


[link]


És a különbség, igen érezhető, ha egy kifejezetten gitárhoz készített kis kombót használsz a hifivel szemben.

A húsz watt meg otthoni használatra sok. Bőven elegendő 5 wattos erősítő.

2013. ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azt hol tudom megnézni, hogy milyen csatlakozású a hangkártyám?

amúgy, ha bedugom a hangkártyába a gitárt akkor gondolom hangot nem tud felvenni.

Úgy értve, hogy amikor beszélek mikin az ugye be van dugva, és annak a helyére kell-e tenni a jack dugót?

2013. ápr. 29. 14:03
 5/9 anonim válasza:

Fel tudsz ugyan venni vonalbemenetről, de nekem ezzel elég rossz tapasztalatom van. Prémium kategóriás hangkártyám van (belső), de ha közvetlenül a gitárt a vonalbemenetbe dugom, nagyon durván zajos, késik is, meg hasonlók, azaz használhatatlan.

Én ott kötöttem ki, hogy beruháztam egy Roland Micro Cube kombóra, ami csak 2W-os ugyan, de bitangul szól, tele van effekttel, van AUX bemenet, van fejhallgató kimenet, és az ára sem vészes, 30 körül van újonnan, de megtalálod használtan is. [link]

Nézz utána! ;-)

2013. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát 30 ezerért veszek pár új hangkártyát D
2013. ápr. 29. 23:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Párat? Mondjuk épp futja egy Line6 GX-re, ami egy jó alapcucc.
2013. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos pénz nélkül nem lehet fejleszteni. A belső hangkártya használható egy bizonyos szinten a hifi kierősítéssel, de valóban kell venni egy kis erősítőt, ha komolyan gitározni szeretnél. Guitar Rig nevű programot ajánlom telepíteni a gépedre (még mindig) és vonal bemeneten csatlakoztatni a gitárt a PC-hez. Ez persze kis meló, mert le kell gyártani egy 6.3-as / 3.5-ös jack dugókban végződő gitár kábelt.
2013. ápr. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Csak hogy képben legyél, így néz ki egy "gitáros" hangkártya. [link]

Ez a már említett Line6 GX. Jelenleg egy árban van az általam említett Micro Cube kombóval, láthatod, hogy nem olcsóbb ez a megoldás, viszont sok hibalehetőség rejlik mögötte.


A belső kártyák nem használhatók normálisan erre a célra, még ha az adott kártya komoly és drága is.

2013. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!