Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért írja azt az oldal hogy...

Miért írja azt az oldal hogy az Intel Core 2 Duo 1.8GHz erősebb mint az Intel Xeon 3. 00GHz?

Figyelt kérdés
Na tehát mindig itt nézem a gépigényeket: [link] Mert ez mindig igazat mond.És pl. megnézem a Grand Theft Auto IV-et azt hozza ki hogy nem menne a processzor miatt de sajnos nekem szinte a jó játékoknál mindig a processzor a gond.De ez hogy lehet hogy az intel core 2 duo 1.8ghz jobb mint az én INTEL XEON 3.00GHZ-es processzorom?

2013. ápr. 1. 10:27
1 2 3
 11/23 P.O.C. ***** válasza:

Most is egyszerre megy. A gyakorlatban az hogy 2 processzor foglalatos az alaplapod olyan mint ha duplamagosad lenne.

De a Xeon -t teljesen más feladatokra tervezték, mint a Desktop procikat.

2013. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mert az everest nevű programmal nézem és folyamatosan a cpu2 megy a cpu1 0%.Elindítom a játékot és a cpu2 100% lesz a cpu1 ugyanúgy 0%.Tehát a cpu1 nem megy.Hogy lehet beindítani a cpu1-et is?
2013. ápr. 2. 10:04
 13/23 P.O.C. ***** válasza:

Igen, pont ilyesmikre értettem, mikor a kompatibilitási gondokat említettem.


Esetleg nézd meg az affinitást az adott játéknál.

Feladatkezelő --> Folyamatok fül--> jobb klikk az adott játék folyamatára --> affinitás beállítása...

Nézd meg hogy az összes processzor be van-e jelölve. Ha nem oldja meg akkor passzolok.

2013. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Már alapból be volt jelölve, de a cpu1 ugyanúgy nem megy:/
2013. ápr. 2. 10:19
 15/23 anonim ***** válasza:
Tévedés. A xeon ugyan úgy viszi a játékokat, sőt, erősebb. Ez nem 2 magos, nem is 2db proci, ez egy hyperthreadinges proci, 1fizikai mag + 1 "szimulált". Régi Dual core technológia előtte "pentium4" időkbeli xeon ez. Ez gyenge bizony.
2013. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 P.O.C. ***** válasza:

Igaz, ezért lett volna jó, ha a kedves kérdező felrak egy CPU-Z -t és máris tudnánk pontosan milyen gép ez.

Ezért nem szabad ilyen kevés információ magadás után kérdezgetni. Így csak felesleges köröket futunk.

2013. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ez bizony 2db processzor.

Itt a cpu-z kép


proci1: [link]


proci2: [link]


Alaplap: [link]


Remélem így megfelel.

2013. ápr. 3. 14:25
 19/23 P.O.C. ***** válasza:
Igen megfelel, ebből kifolyólag én még mindig kitartok a kompatibilitási probléma elméletem mellett.
2013. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
De figyelj már ha csak egy processzor viszi a gépet akkor persze hogy nem jó de ha 2 vinné akkor biztos jó lenne.Ezért kéne valahogy beállítani hogy mond a 2 vigye a gépet ne csak egy és akkor szerintem megoldódna a probléma.
2013. ápr. 3. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!