Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Notebook vásárlás előtt...

Notebook vásárlás előtt állok, és operációs rendszerként az Ubuntut akarom majd feltelepíteni. Minden egyszerűen fog menni?

Figyelt kérdés
Olvastam olyan kommenteket, hogy problémás a telepítés, és ha valami nem jó, nem olyan egyszerű kijavítani, mint a windowsnál. Mondjuk lehet a linux-ra mondták ezeket.

2013. márc. 16. 13:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg elvileg a notebook bizonyos funkciói nem fognak működni. pl. fényerő.
2013. márc. 16. 14:09
 2/5 anonim ***** válasza:
a linux meg az ubuntu egy dolog, a telepítés nem nehezebb mint xp-t telepíteni csak xp nem kér internetkapcsolatot a linux meg kér mert a frissítéseket meg vmi rendszerfájlokat telepítés közben tölti le, linux ubuntu telepítés kb.:80-90perc, windows7/win8 telepítése csak 5-10perc (de lehet hogy csak nekem ennyi idő mert jó gépem van)
2013. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát nekem az ubuntu telepítés is 20 perc volt, az a baj hogy nem biztos minden kompatibilis, nekem pl a videókártyámat nem érzékeli, csak a prociba integrált vackot
2013. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szecsői Tibor ***** válasza:

Előzőnek: ha Nvidia Optimusod van, nézz utána a Bumblebee Projectnek.

Egyébként új hardverekkel előfordul(hat)nak gondok linux alatt, persze. Nekem pl. Broadcom cuccokkal volt gondom Unbuntu Natty alatt, de tapaAMD Fx-6300sztalatom mindent meg lehet oldani, csak esetleg nem klikk-klikk-enter, mint vindózban. Lásd Bumblebee.

A telepítés viszont már pont olyan nehéz, mint egy vindózé. Tehát nem az :).

2013. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szecsői Tibor ***** válasza:
Hopp, belecopyztam véletlenül az előző hsz-ba egy pár karaktert...
2013. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!