Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Digitális fényképpel mit...

Digitális fényképpel mit csináljak, hogy 10x10 és 5,2x5,2 cm méretű legyen?

Figyelt kérdés

Fényképkeretbe kellene, de mivel ez nem sztenderd méret, ilyet nem lehet kiválasztani a fényképelőhívó oldalakon.

Viszont az sem jó, hogy simán előhívatom, majd itthon kivágom, mert ahhoz túl kicsi a keret, levágnék mindent a képről, hogy beleférjen.

Arra gondoltam, hogy kivágom én itthon valami programmal, aztán valahogy előhívatom. Esetleg fehér kerettel és itthon ollóval kivágom, hogy illeszkedjen a keretbe.


Addig már megvagyok, hogy rájuk nagyítottam, hogy minél több látszódjon a képen, de a méretet, arányt nem tudom hogy oldjam meg.


Vagy valami mást csináljak?


2013. márc. 13. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

ez ?


[link]

2013. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anti paladin ***** válasza:
Irfanview nevű programmal tudod változtatni a kép befoglaló méreteit. Nem a szimpla nagyítás funkcióval hanem a kép méreteinek megváltoztatásával.
2013. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
méretezd akkorára. Irfan 'al
2013. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: Köszi ez nagyon jó lenne, ha tudnék itthon nyomtatni :)


Második köszi, ezt megnézem!


Harmadik: igen, ez tök egyszerű lenne, csak hogy nem tudok így átméretezni, mert vagy %-ban vagy képpontban kell megadni, és azt valahogy nem értem honnan tudhatnám mikor lesz cm-ben akkora.

2013. márc. 13. 14:13
 5/8 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a progit amit mondatok, elvileg meg is csináltam, bár nem engedte teljesen azonosra a két oldalt. Viszont már csak azt nem tudom hogy tudom megnézni hogy tényleg annyi cm lett-e. Mert csak a képpontot jeleníti meg a tulajdonságoknál.

Ha berakom paintbe és rámegyek a nyomtatási képre nagyon nagy még mindig.

2013. márc. 13. 14:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Sikerült, azt hiszem, kösz srácok!
2013. márc. 13. 14:45
 7/8 anti paladin ***** válasza:

Cm-t is meg lehet adnia a méretezés mértékegységének ill. angolszász (?) mértékegységet is, nem csak képpontot.


Honnan tudod mekkora? Átméretezed, elmented, bezárod a képnézegetőt és megnyitod az átméretezett képet ellenőrzés végett.

2013. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
megnyitod a képet megnyomod a CTRL+R kombinációt, ott kiválasztod, hogy Set new size, beállítod cm-re a mértékegységet, majd kiveszed a pipát a Preserve aspect ratio blokkból, alul, így telejesen szabadon méretezheted a képet, minden megkötés nélkül!
2013. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!